Türkiye'nin en iyi haber sitesi

KYK Borç Sorgulama ve KYK Yurt Başvuru Güncelleme

KYK sorgulama ile birlikte KYK yurt başvuru güncelleme işlemleri yapılabilmektedir.

Giriş Tarihi: 10.4.2015 12:05
KYK Borç Sorgulama ve KYK Yurt Başvuru Güncelleme
Devlet tarafından üniversite öğrencilerine sunulan imkanlar arasında barınma imkanı da bulunmaktadır. devlete bağlı olarak hizmet veren devlet yurtlarında kalmak isteyen öğrenciler, yurt başvuru yaparak bu hakkı elde edebilmektedir. Bunun için başvuru zamanlarının takip edilmesi ve bu süreç içerisinde başvurunun yapılması yeterli olmaktadır.

Bu bakımdan devlet tarafından üniversite okumak ve maddi durumu yetersiz olan öğrenciler için büyük bir imkan yaratılmaktadır. Üstelik bir kez yurtta kalma hakkı kazanan kişi, eğitim süresi boyunca herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmadan bu yurtta kalmaya devam edebilmektedir.

KYK sorgulama ile birlikte bu yurt işlemlerinizin onaylanıp onaylanmadığını öğrenebilirsiniz. Bu sayede başvurunuzun onaylandığını öğrendikten sonra üniversitenizdeki KYK yurtlarına giderek kayıt işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Yurtlarda kalmak isteyen öğrenciler aylık çok düşük ücretlerle bu hizmetten yararlanmaktadır. Bunun yanında yemek fişi gibi imkanlarla yurda çıkan yemekleri de yiyebilen öğrenciler, okul konusunda en önemli ihtiyaçlardan olan barınma ve yemek konusunda tüm ihtiyaçlarını bu şekilde çözebilmektedir.

KYK sorgulama yaparak yurt ve diğer işlemlerini yapmak isteyen öğrenciler, yurt başvuru güncelleme işlemlerini de yapabilmektedir. Bunun için KYK'nın online hizmetler sistemine giriş yapılması ve bu bölümde bulunan yurt başvuru güncelleme bölümüne tıklanması yeterli olacaktır. bu sayede ilgili formu doldurarak başvurunuzu ve yurt durumunuzu güncelleyebilirsiniz.

Bu bakımdan öğrencilerin formda yer alan T.C. kimlik numarası, baba adı, cilt numarası, aile sıra numarası ve sıra no gibi bilgileri girmesi gerekmektedir. bu bilgileri edinmekte sorun yaşayan kişiler, nüfus cüzdanlarının arka yüzüne bakarak bu bilgileri edinebilmektedir. Bu adımları takip ederek KYK sorgulama hizmetlerinden birisi olan yurt başvuru güncelleme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Tüm öğrenciler için açık olan bu hizmet sayesinde bilgilerinizi istediğiniz an güncellemeniz mümkündür.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KYK Borç Sorgulama ve KYK Yurt Başvuru Güncelleme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN