Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O hakime iftira üstüne iftira

MİT tırlarını durdurdukları gerekçesiyle tutuklanmak üzere mahkemeye sevk edilen 32 askeri sorgulayan ve 17’si hakkında tutuklama, 10’u hakkında yurtdışı yasağı kararı veren İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimi Durmuş Karaçalı’ya paralel tetikçi sitelerce akıl almaz iftiralar atılmaya başlandı.

Giriş Tarihi: 10.4.2015 23:02 Güncelleme Tarihi: 10.4.2015 23:34
O hakime iftira üstüne iftira

İFTİRA ÜSTÜNE İFTİRA


Paralel çetenin tetikçiliğini yapan bazı internet siteleri Hakim Durmuş Karaçalı'nın kararını açıklaması öncesinde bir telefon görüşmesi yaptığı, koridorda duyulduğu iddia edilen bu görüşmede Karaçalı'nın siyasi baskıya maruz kaldığının anlaşıldığı iddia edildi.

ÖYLE BİR GÖRÜŞME YOK


Fakat bu iddianın ortaya atıldığı haberin baştan sona düzmece olduğu ortaya çıktı. Yaklaşık 20 saat sorgu yapan ve aralıksız sürdürdüğü sorgu ile
adli çevrelerin taktirini kazanan Hakim Karaçalı'nın böyle bir telefon görüşmesi yapmadığı öğrenildi. Şüpheli avukatların soruşturmayı ve verilen bu önemli kararı itibarsızlaştırmak için bu asılsız haberleri yaptırdıkları belirtildi.

6 KAT BOYUNCA YALAN


Sorgunun yapıldığı salon ve Hakim Karaçalı'nın odası 6. Katta iken kararın açıklandığı Zemin Kattaki salon önünde bekleyen kalabalığın hakimin odasında yani 6 kat üstte yapıldığı iddia edilen bir görüşmeyi duyduklarını iddia etmeleri gülünç bulundu. Gece boyunca 6 koruma tarafından korunan ve odasının önüne kimse yaklaştırılmayan Hakim'in konuşmalarının koridorda dinlenmesinin imkansız olduğu adliye kaynaklarınca bildirildi. Haberin ciddiyetsiz ve iftiradan ibaret olduğunu bu 6 kat farkı bile kanıtlarken söz konusu siteler hakkında soruşturma başlatılacağı öğrenildi.

Bilindiği gibi paralel çete 22 Temmuz 2014'te yasadışı dinleme ve Selam kumpasına ilşkin yapılan ortak operasyonu itibarsızlaştırmak adına "Kaç İsmail" yalanını uydurmuş adının İsmail olduğu iddia edilen kişi terör şube müdürünün şoförü çıkmıştı. Şoförün avukatlar tarafından linç edildiği için olay yerinden uzaklaştığı can havliyle darptan kurtulmak için koştuğu belirlenmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O hakime iftira üstüne iftira
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN