Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sultanbeyli'de cemevine haciz geldi

Sultanbeyli'de 12 yıldır yapımı tamamlanamayan cemevinin eşyaları, 2007 yılından kalan 10 bin liralık borç ödenemediği için haczedildi.

Giriş Tarihi: 11.4.2015 18:26 Güncelleme Tarihi: 11.4.2015 18:33
Sultanbeyli'de cemevine haciz geldi
Cemevine polislerle gelen haciz memurları, masa, sandalye ve beyaz eşyaları götürdü.

PARASIZLIKTAN 12 YILDIR BİTİRELEMEMİŞTİ


Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Sultanbeyli Şubesi'nin 2003 yılında inşaatına başladığı cemevi inşaatı, maddi imkansızlıklar nedeniyle 12 yıldır bitirilemedi.

HACİZ GELDİ


İnönü Stadı'ndaki yardım konserinden kalan 10 bin liralık borcun ödenememesi üzerine cemevine haciz geldi. 9 Nisan Perşembe günü polis eşliğinde gelen haciz memurları, cemevinin masa, sandalye, buzdolabı, çamaşır makinesi ve televizyonunu götürdü.

"İKİ VEKİL SÖZ VERDİ, BORCU ÖDEMEDİ"


Yaşadıklarını anlatan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Sultanbeyli Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Sadegül Çavuş, "Sultanbeyli'de Alevilerin ibadet edebileceği bir yer yoktu. Biz de burada bir cemevi yapmaya karar verdik. İnşaata başlamamızla birlikte buranın sorunları da başladı. İşte onlarca dava açıldı, yargılandık, cezalar aldık. Buradaki cemevi inşaatını bitirmek istiyorduk. İnönü Stadı'nda 'siz de bir tuğla koyun' sloganıyla bir kampanya başlattık. Yeterince katılım sağlayamadık. Ses düzenlemesi yapan firmaya 10 bin lira borcumuz kalmıştı. Ankara'dan iki milletvekili bu borcu ödeme sözü verdi. Bize ödediklerini söylediler. Biz de ödediklerini düşündük. Sonrasında bu borç 33 bin lira olarak faiziyle çıktı. Para bulamadık ve gelip haczettiler. Polisle birlikte gelip malzemelerimizi aldılar." diye konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sultanbeyli'de cemevine haciz geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN