Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mezhepçilik, İslam dünyasını parçalıyor

"Mezhepçilik, İslam dünyasını paramparça ediyor. Müslüman, Müslüman'ı acımasızca öldürüyor" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizim tek dinimiz İslam'dır. Ne yazık ki mezhebini din edinmiş olanlarla başımız dertte

Giriş Tarihi: 13.4.2015
Mezhepçilik, İslam dünyasını parçalıyor
Cumhurbaşkanı , "Bizim Sünnilik diye bir dinimiz yoktur. Bizim Şia diye bir dinimiz yoktur. Bizim tek dinimiz İslam'dır. Mezhebini din edinmiş olanlarla başımız dertte" dedi. Hazreti Muhammed'in doğumunun 1444. yılı nedeniyle düzenlenen etkinlikleri çerçevesinde İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen "Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" temalı toplantıda konuşan Erdoğan, şu mesajları verdi:

İSLAM DÜNYASI PARAMPARÇA: İslam dünyası. sadece paramparça bir görüntü içinde olmakla kalmıyor, her yerde kardeşin kardeşi öldürdüğü vahim bir tablo önümüze çıkıyor. Suriye, Irak, Myanmar, Türkistan başta olmak üzere, pek çok yerde, on milyonlarca Müslüman muhacir durumuna düşürüldü. Biz Türkiye olarak, ülkemize gelen muhacir kardeşlerimize her türlü yardımı yapıyor, her türlü kolaylığı gösteriyoruz. Ama diğer ülkelerin, bilhassa da İslam ülkelerinin çoğunda aynı durumunun söz konusu olduğunu maalesef söyleyemeyiz. Müslümanların büyük bölümü, kardeşine ensar olma imtihanından başarıyla çıkamadı, çıkamıyor.TERÖRÜN TAHRİBATI: DEAŞ gibi terör örgütlerinin yol açtığı tahribat, İslam düşmanlarının çabalarını dahi geride bırakacak düzeye ulaşmış durumda. Bu tür gelişmeler, Müslümanları daha büyük sıkıntılara maruz bırakmanın ötesinde olumlu herhangi bir amaca hizmet etmiyor. İslam'a tam aksine yanlış, olumsuz bakışlar getiriyor.BİZE DÜŞEN MÜCADELE: Bu durum karşısında bize düşen, Allah'ın ipine sımsıkı sarılarak ümmetin birliği, kardeşliği için daha çok çalışmak mücadele etmektir. Peygamberimizin birlikte yaşama ahlakını anlayarak, yaşayarak, anlatarak bu misyonumuzu devam ettirmeliyiz. Biz sorumluluğumuz farkındayız. Yükün ağırlığının da bilincindeyiz. Hamdolsun Kuran'da sıkıntıya düştüğümüz zamanlarda Allah'ın yardımının yakın olduğu müjdeleniyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
Mezhepçilik, İslam dünyasını parçalıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN