Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ağrı'da PKK saldırısı hakkında İçişleri'nden yeni açıklama

Ağrı'da PKK'nın askerimize yönelik gerçekleştirdiği hain saldırı hakkında İçişleri Bakanlığı yeni bir açıklamada bulundu. Açıklamada, askerlerin yaralı arkadaşlarını kendilerine ait uyku tulumlarıyla taşıdığı, orada bulunan vatandaşların uyku tulumunun kenarından tuttuğu belirtildi.

Giriş Tarihi: 14.4.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 14.4.2015 11:43
Ağrı'da PKK saldırısı hakkında İçişleri'nden yeni açıklama

Ağrı geçtiğimiz hafta sonu en çok konuşulan, üzerine en çok haber ve yorum yazılan ilimiz oldu. Öncelikle Ağrı'da PKK ile asker arasında yaşanan çatışma Türkiye gündeminin birinci maddesi haline geldi.

Daha sonra Ağrı'nın Doğubeyazıt İlçesine bağlı Alıntepe Köyü'nde oturan Antika ve Abdulkadir Zeyat çifti ile 6 çocuğu, evde ölü bulunması Türkiye'yi yasa boğdu.

Şimdi bu iki olumsuz olayla gümdemleşen Ağrı'da yaşananaların ayrıntılarına bakalım;

İçişleri Bakanlığı Ağrı'daki saldırı ve çatışma hakkında yeni bir açıklamada bulundu.

"VATANDAŞLAR UYKU TULUMUNUN KENARINDAN TUTMUŞTUR"

Fidan dikme etkinliğine terör örgütü mensuplarının geleceği istihbari bilgisi alındığı ve sevk edilen birliklerin üzerine açılan yoğun ateş sonucu 4 jandarmanın yaralandığı, 5 teröristin etkisiz hale getirildiği 1 teröristin de yaralı olarak yakalandığı belirtilen açıklamada yaralı askerlerin tahliyesine ilişkin olarak "Jandarmamız, kendilerine ait uyku tulumları ile yaralılarımızı helikopterlerin bulunduğu yere nakletmeye çalışırken, bölgeye giren vatandaşlar yaralıların kendilerinin de yardımıyla tahliye edilmesini talep etmiş, akabinde yaralıların taşındığı uyku tulumunun kenarından tutmak suretiyle taşıma faaliyetine katılmışlardır" denildi.

İçişleri Bakanlığı'ndan Diyadin ilçesine bağlı Yukarıtütek Köyünde yaşananlarla ilgili olarak yapılan ikinci açıklama şöyle:

4 Nisan 2015 tarihinde Ağrı İli Doğubeyazıt İlçesi Güngören Köyü'nde düzenlenen etkinliğe Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensupları gelerek örgüt lehine propaganda yapmışlardır.

"SİLAHLI PROPAGANDA..."

Demokrasilerde propaganda yapmak demokratik bir hak iken, "silahlı propaganda" yaparak halkın hür iradesinin baskı altına alınması ise asla kabul edilemez. 11 Nisan 2015 tarihinde Ağrı ili Diyadin İlçesi Yukarıtütek Köyü bölgesinde fidan dikme etkinliğine terör örgütü mensuplarının geleceği istihbari bilgisi alınmıştır.

Bu doğrultuda Doğubeyazıt İlçesi Güngören Köyü'nde yaşananların tekrarlamaması, bölücü terör örgütü mensuplarının vatandaşlara yönelik "silahlı propaganda" yapmasının önüne geçilmesi, yaklaşan seçim öncesi vatandaşların hür iradelerinin baskı altına alınmaması ve etkinliğe katılacakların güvenliğini sağlamak maksadıyla bölgede jandarma birimlerimiz görevlendirilmiştir.

GENELKURMAY'IN AĞRI'DAKİ SALDIRI HAKKINDAKİ İLK AÇIKLAMASI

AĞRI'DA 8 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ AİLEDEN GERİYE O KALDI

AĞRI'DA GERÇEKLEŞTİRİLEN HAİN SALDIRI HAKKINDA İÇİŞLERİ AÇIKLAMA YAPTI


GENELKURMAY'DAN KRİTİK AĞRI AÇIKLAMASI

HDP'NİN AĞRI'DAKİ SALDIRI HAKKINDAKİ İDDİALARINA YALÇIN AKDOĞAN CEVAP VERDİ

AĞRI'DA YARALI ASKERLLERİ TAŞIDIĞI BELİRTİLEN HELİKOPTERE ATEŞ AÇILDI

Orhan Miroğlu seçim öncesi yaşanacaklar hakkında uyardı: HDP BİLE PKK'YI DURDURAMAYACAK


AĞRI'NIN DOĞUBEYAZIT İLÇESİN'DE YAŞANAN AİLE FACİASI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ağrı'da PKK saldırısı hakkında İçişleri'nden yeni açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN