Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da okunması Özkök'ü rahatsız etti

'da 85 yıl sonra okunması yazarı 'ü çileden çıkarmış.

Giriş Tarihi: 14.4.2015 14:33 Güncelleme Tarihi: 14.4.2015 14:42
Ayasofya'da Kur'an okunması Özkök'ü rahatsız etti
'da 85 yıl sonra okunan , yazarı 'ün canını sıktı. Özkök, Ayasofya'yı "Ortodoks dünyasının en kutsal merkezi" olarak adlandırırken Ayasofya'da Kur'an okutulmasının yanlış olduğunu söyledi. Özkök'ün bugünkü yazısına sosyal medya kullanıcıları tarafından büyük tepki geldi. Bu tartışmalar devam ederken Ertuğrul Özkök'ün daha önce toplumsal olaylarda kullandığı dil ve yazdığı yazılar gündeme getirildi.

Kur'an-ı Kerim'in Ayasofya'da okunmasına itiraz eden Özkök, bunun şark kurnazlığı olduğunu iddia etti:

İşte Özkök'ün o yazısı:


"Allah aşkına, 21'inci yüzyılda yaşayan modern bir Müslüman'a yakışıyor mu bu. Ülkende 80 bin cami var. 80 bin caminde 5 vakit ibadet yapılabiliyor. Ama sen gözünü Ortodoks dünyasının en kutsal merkezlerinden birine dikmişsin. Ortodoksların en kutsal günü olan Paskalya, bu yıl Kutlu Doğum Haftası'na rastlamış. Bu rastlantıyı güzel jestlerle karşılıklı bir saygı ve hoşgörü mesajına çevireceğine ne yapıyorsun. İnsanın içini burkan bir Şark kurnazlığı ile Paskalya'dan bir gün önce Ayasofya'da bir sergi düzenliyorsun. Ve 85 yıl sonra orada ilk defa Kuran okutuyorsun. Güya birilerine mesaj veriyorsun."

AYASOFYA'DA 85 YIL SONRA KUR'AN OKUNMUŞTU

Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (asm) doğumunun 1444. yılında ilk kez gün yüzüne çıkan eserlerin yer aldığı sergi geçtiğimiz günlerde Ayasofya'da ziyarete açılmıştı. Açılışta tarihi bir olay yaşanmış ve program İmam Hatib Ali Tel'in Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlamıştı. Hatip Tel'in tilaveti Ayasofya'nın iç kısmında 85 yıl sonra okunan ilk Kur'an-ı Kerim olarak kayıtlara geçmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayasofya'da Kur'an okunması Özkök'ü rahatsız etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN