Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"ÇOMÜ'den Paraleli temizleyeceğim"

Giriş Tarihi: 14.4.2015 09:24 Güncelleme Tarihi: 14.4.2015 09:43
ÇOMÜ'den Paraleli temizleyeceğim

Geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Çanakkale 18 Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) lüğüne atanan Prof. Dr. Yücel Acer, Yeni Akit’e çarpıcı açıklamalarda bulundu. Paralel yapının tüm üniversiteyi ele geçirmeye çalıştığının ve ciddi oranda da başarılı olduklarının altını çizen Acer, Paraleli ÇOMÜ’den temizleyeceğim” dedi.

Geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Çanakkale 18 Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) lüğüne atanan Prof. Dr. Yücel Acer, Yeni Akit'e çarpıcı açıklamalarda bulundu. Önceki yönetim döneminde paralel yapının tüm üniversiteyi ele geçirmeye çalıştığını ve ciddi oranda da başarılı olduğunu aktaran Acer, hedefinin üniversitedeki paralel yapılanmayı tamamıyla silmek olduğunu söyledi.

ESKİDEN CEMAATÇİ OLMAYANA GÖREV YOKTU


Çanakkale 18 Mart Üniversitesi'nin daha önceki yönetimlerinde cemaatin referansından geçmeyen kimsenin işe başlayamadığının altını çizen Rektör Acer, "Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, Sedat Laçiner, döneminde adeta paralel yapının merkezi oldu. Üniversite bünyesinde olan hemen hemen herkes bunu gördü ve bu skandala şahit oldu. Son bir yılda ise cemaatçi olmayan ve onların referansından geçmeyen hiç kimse üniversite bünyesinde en ufak bir görev bile alamıyordu" diye konuştu.

PARALELCİ DEĞİL İŞ YAPAN ÜNİVERSİTE OLMAK İSTİYORUZ

Bundan sonra Çanakkale 18 Mart Üniversitesi'nin paralel yapıyla anılmaması için ellerinden gelen her türlü çalışmayı yapacaklarını ifade eden Acer, "Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, bundan sonra cemaatin himayesinde olan bir üniversite değil; iş yapılan, projeler üreten, herkesin kendi işinde gücünde olduğu bir üniversite olsun istiyoruz. Üniversitemiz artık bilimsel çalışmalarıyla gündeme gelsin istiyoruz. Bunun için de çalışmalar başlattık. Fakat paralel yapı bizi rahat bırakmıyor, onlar da karşı atağa geçip, kendi medyalarında üniversitemiz hakkımda karalama kampanyaları başlattılar ve sürekli benim aleyhimde yalan yanlış haberler yayınlıyorlar" şeklinde konuştu.

ÜNİVERSİTEYİ BU YAPIDAN TEMİZLEYECEĞİZ

Eski Rektör Sedat Laçiner'in rektörlüğünün ilk yılında kendisinin de Rektör Yardımcısı olduğunu hatırlatan Acer, "İlk yıl Rektör Yardımcısı'ydım ve etrafımdakilerin hepsi paralelciydi. Başlarda bu yapıyı silmek için çok çabaladım ama düzelecek gibi değildi. Ben de mecburen Rektör Yardımcılığı görevimden istifa etmek zorunda kaldım. Ama paralel yapıya karşı olan mücadelemden hiçbir zaman vazgeçmedim. Özellikle 17-25 Aralık sürecinden sonra Türkiye'de bazı şeyler daha net bir şekilde ortaya çıkınca, paralel yapının 'nde de nasıl örgütlendiğini herkes net bir şekilde gördü. Bu süreçten sonra birkaç arkadaşla birlikte Çanakkale 18 Mart Üniversitesi'nin paralel yapının elinden kurtulması için çok çalıştık ve Rektörlüğe atandım. Bundan sonraki tek hedefim üniversitemizi bu yapıdan tamamıyla temizlemek olacak" dedi.

LAÇİNER 45 GÜN SAHTE RAPOR ALDI

Sedat Laçiner'in üniversite bünyesine kendi getirdiği doktorlardan 45 gün sahte rapor aldığını iddia eden Acer, "Sedat Laçiner, hiçbir rahatsızlığı olmadığı halde 45 günlük sahte rapor almış. Bir insanın 45 gün yatak istirahatı alabilmesi için herhalde çok ciddi bir kaza geçirmesi veya bir yerlerinin kırılması lazım. Ama Sedat Laçiner'de öyle bir durum yok. Hastaneye bile gelip gelmediği belli değil. Durumla ilgili şu anda araştırma yapıyoruz." dedi. (Yeni Akit)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"ÇOMÜ'den Paraleli temizleyeceğim"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN