Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den olunca ailesi reddetti!

Giriş Tarihi: 14.4.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 14.4.2015 15:17
HDP'den aday olunca ailesi reddetti!

listesinde 2. sıra adayı olan Selda Karafazlı'ya aile üyelerinden büyük tepki geldi.

'den olan Selda Karafazlı'nın adaylığına, ailenin diğer üyelerinin tepkisi sert oldu.

Okur53.com sitesinde yer alan habere göre 53 Gazeteciler Derneği'nde Karafazlı ailesinin bazı üyeleri basın açıklaması yaptı.

HDP TERÖR ÖRGÜTÜNÜN DEVAMIDIR

Selda Karafazlı'yı ve ailesini adaylık konusunda daha önce uyardıklarını ve bu uyarılarını dikkate almadıklarını ifade eden Karafazlı Ailesi; "HDP ülkemizde bilinen bir terör örgütünün devamıdır. Karadeniz bölgesinde hiçbir yapılanmaya girememiş ve halk tepkisini ortaya koymuştur. Siyasi partilere karşı değiliz. Her partide mutlaka Karafazlı ailesi vardır. Ancak HDP gibi terör örgütünün yanında yer alan ve İmralı adasında başı bulunan bir partiden akrabamızın aday olması bizleri üzdü" dediler.

BUNDAN BÖYLE AİLEDEN SİLİYORUZ

Aile adına açıklama yapan Ali ve Lokman Karafazlı, "Aile büyüklerimizle birlikte, Amcamızın oğlu olan Gençağa Karafazlı'nın kızı Selda Su Karafazlı Kurşun'un HDP'den ikinci sıra adayı olmasına karşı çıktık. Amcamızın oğlunu uyardık, sokakta gezecek yüzümüz kalmadı. Gençağa'nın abisi Mustafa Karafazlı şiddetle adaylık konusuna karşı çıktı ve defalarca uyarılarda bulundu, ancak bizi dinlemedi. Uyarılarımızı dikkate almayan Gençağa Karafazlı artık bundan böyle bizim akrabamız, yakınımız değildir. Bundan böyle kendisi ile hiçbir bağımız ve bağlantımız kalmadı. Aile olarak HDP'yi siyasi parti olarak kabul etmiyoruz. Ona destek veren amcamızın oğlunu da aileden siliyoruz. Bundan böyle böyle bir isim bizim ailede yoktur" dediler.

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP'den aday olunca ailesi reddetti!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN