Babasını göremedi ama davasına geldi

Giriş Tarihi: 15.4.2015
Babasını göremedi ama davasına geldi

Soma faciasında can veren ve bebeğinin doğumunu göremeyen İdris Arslan'ın 4 aylık kızı Şüheda, önceki günkü davaya annesinin kucağında geldi

Türkiye'yi yasa boğan, 301 işçinin can verdiği davasının önceki gün Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşması dramatik görüntülere sahne oldu. Babası, 13 Mayıs 2014 günü meydana gelen felakette öldükten 7 ay sonra dünyaya gelen Şüheda bebek, annesi Huma Arslan'ın kucağında duruşmayı izledi. Hiç göremediği babasının davasına gelen 4 aylık kız bebeğin hali yürekleri burktu. Şüheda bebek, daha önce, annesinin karnında iken, babasının öldüğü maden ocağını, cenazesinin konulduğu morga dönüştürülen kavun deposunu ve gömüldüğü mezarlığı da görmüştü. Bu kez, soğuk havaya rağmen, abisi Taha (5) ve ablası Esra'yı (7) evde bırakıp annesinin kucağında Akhisar'daki duruşma salonuna geldi.

EN AĞIR CEZAYI ALSINLAR

3 çocuk annesi 32 yaşındaki Huma Arslan ise Balıkesir Dursunbey'deki köyünü terk ederek Soma'ya çalışmaya gelen ve madende yaşamını yitiren eşi İdris Arslan'ın içeriden çıkarılan 263'üncü maden işçisi olduğunu anlattı. O sırada, kızı Şüheda'ya 2.5 aylık hamile olduğunu aktaran Arslan hislerini, "Haber aldığımda büyük bir umutla hastaneye koştum. Çünkü eşimin çalıştığı bölümdeki arkadaşları sağ kurtuldu. Ancak o gün eşimin yerini değiştirmişler ve kazanın olduğu bölüme götürmüşler. 3 gün bekledikten sonra eşimin cansız bedeni ocaktan çıkarıldı. Şimdi onun hiç göremediği bebeğimle mahkeme kapılarındayım. Sanıkların en ağır şekilde cezalandırılmalarını istiyorum" diye dile getirdi.Soma davasının görülmesine bugün devam edilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Babasını göremedi ama davasına geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN