Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Davutoğlu bunu ilk kez yaptı

AK Parti seçim beyannamesinin açıklandığı programda konuşan Başbakan , 'Eğer seçim hep CHP'nin içinde olsa Kılıçdaroğlu hep başarılı olur' dedi ve Kılıçdaroğlu'nun ilk kez bir seçimi kazandığını belirterek kendisini tebrik etti

Giriş Tarihi: 15.4.2015 18:00 Güncelleme Tarihi: 15.4.2015 18:18
Başbakan Davutoğlu bunu ilk kez yaptı
Başbakan , Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı 'nu CHP'deki ön seçimi kazandığı için tebrik etti ve sert cevaplar verdi.
Sayın Kılıçdaroğlu bizim Amerika'dan gelecek akıllara ihtiyacımız yok. Bizim ecnebi propaganda tekniklerine ihtiyacımız yok. Biz milletle konuşuruz. Biz milletin diliyle konuşuruz. Ama hakkını yemeyelim. Ben buradan Kılıçdaroğlu'nu tebrik etmek istiyorum. İlk defa bir seçim başarısına imza attı. CHP içindeki ön seçimi kazandı ve çok mutlu oldu. Eğer seçim sadece CHP içinde olsa Kılıçdaroğlu hep başarılı olacak. 7 Haziran milletin seçimi.
Başbakan Davutoğlu, "Alkışlayan, konuşamayan vizyon üretemeyen ama birilerinin aklıyla alkışlayan Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum. Bizim bu kapsamlı seçim beyannamemiz ve biraz sonra açıklayacağım ve ilan edeceğim yeni toplumsal sözleşmemiz karşısında sözünüz nedir? Amerika'dan ithal alkış propagandalarıyla kedilerle bu işi çözemezsin. Bizi 13 yıldır dünya alkışlıyor, senin alkışına ihtiyaç yok." ifadelerini kullandı.

"KILIÇDAROĞLU'NU TEBRİK EDİYORUM"

Davutoğlu, "Alkışlayan, konuşamayan, vizyon üretemeyen ama birilerinin aklıyla alkışlayan Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum. Bizim bu kapsamlı seçim beyannamemiz, yeni toplumsal sözleşmemiz karşısında sözünüz nedir? Amerika'dan ithal, alkış propagandalarıyla kedilerle bu işi çözemezsin. Bizi 13 yıldır dünya alkışlıyor. Senin alkışına ihtiyaç yok. 13 yıldır ekonomik krize rağmen kalkınan Türkiye'yi herkes alkışlıyor. O konuşacak sözü olmadığı için alkışlıyor. Ama bizim sözümüz var. Sayın Kılıçdaroğlu bizim Amerika'dan gelecek akıllara ihtiyacımız yok. Bizim ecnebi propaganda tekniklerine ihtiyacımız yok. Biz milletle konuşuruz. Biz milletin diliyle konuşuruz. Ama hakkını yemeyelim. Ben buradan Kılıçdaroğlu'nu tebrik etmek istiyorum. İlk defa bir seçim başarısına imza attı. CHP içindeki ön seçimi kazandı ve çok mutlu oldu. Eğer seçim sadece CHP içinde olsa Kılıçdaroğlu hep başarılı olacak. 7 Haziran milletin seçimi. Babayiğit olan o meydana çıkar. Onun babayiğitliği yüzde 35'e kadar. En büyük hedefi yüzde 35. Ben sizin bir neferiniz ve genel başkan olarak yüzde 35'i burada telaffuz etmektense bu zilleti yaşamaktansa bu görevi bırakırdım" dedi.

AK Parti'nin yeni seçim şarkıları

"BUKALEMUN SİYASETİNİ BIRAKIN"

Davutoğlu, "İstanbul'da konuştuğunda barış güvercini ama Ağrı'da şiddetin ve terörün sözcüsü HDP'ye ve Demirtaş'a sesleniyorum. Bukalemun siyasetini bırakın. Neyseniz mertçe söyleyin. Mertçe karşımıza çıkın. Ama ikiyüzlü, üçyüzlü, beşyüzlü siyaseti bırakın. HDP'ye ve Demirtaş'a sesleniyorum. Tavrınız açık ve net olsun. Silahlı baskıyla eğer doğuda, güneydoğudaki kardeşlerimizin oylarını çalarız diye düşünüyorsanız bilin ki o kardeşlerimiz son 13 yıl içinde Türkiye'nin nereden nereye geldiğini biliyor. Ağrı'da terör grupları silahlı bir şekilde alana iniyorlar. Vatandaşlarımıza baskı yapıyorlar. Demirtaş, bu silahlı teröristlere seçim sandığını sabote etmek isteyen demokrasi düşmanlarına hiçbir şey söylemiyor, dönüyor bizi komplo yapmakla suçluyor. Biz seçim sandığının da demokrasinin de garantisiyiz. Eğer HDP demokratik bir siyasi parti ise Demirtaş da bunun eş başkanıysa çıksın ve desin ki seçim kampanyaları süresince ve seçim günü hiçbir silahlı baskıyı kabul etmiyoruz desin. Köylere dönük olarak teröristlerin yaptığı birtakım baskı çalışmalarına karşıyız desin. O zaman demokraside anlaşırız. Ama İzmir'de gelip barış güvercini olmak, Ağrı'da da Diyarbakır'da da şu partiye oy çıkmazsa hesap sorarız diyenlerin yanında durmak iyiyüzlülüktür, bukalemun siyasetidir.

"DEMİRTAŞ AYNI HAİNLİĞİ YAPMIŞTIR"

6-7 Ekim olaylarında da bu Demirtaş aynı hainliği yapmıştı. İnsanları isyana teşvik etmişti. Bilsinler ki seçim sandığının güvenliğini her ne pahasına olursa olsun sağlayacağız. Hükümet olarak gerekli talimatları verdik. Türkiye'nin her köşesinde her yerde seçim tam bir güvenlik içinde yapılacaktır. Demirtaş ve ekibine sesleniyorum. Çıkın ve siyasetinizi demokrasiyle ilgili tavrınızı açık bir şekilde ortaya koyun" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu bunu ilk kez yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN