Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nevzat Tandoğan'ın adı Ankara'dan silindi

Ankara'da tek parti döneminde Valilik yapan Nevzat Tandoğan, soyadını meydana vererek adından yıllarca bahsettirmiş. Tandoğan Meydanı'nın adı Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında değişti.

Giriş Tarihi: 15.4.2015 11:16
Nevzat Tandoğan'ın adı Ankara'dan silindi

Cumhuriyetin tek partiyle yönetildiği yıllarda CHP Ankara İl Başkanı, Belediye Reisliği ve Ankara Valiliği gibi üç vazifeyi tek başına yürüten Nevzat Tandoğan, adını şehrin en büyük meydanlarından birine verir. Nevzat Tandoğan, yaptığı zorbalıklarla ün salmış tek parti döneminin zorbaları arasına adını yazdırmıştır.

"TANDOĞAN MEYDANI" "ANADOLU MEYDANI" OLARAK DEĞİŞTİRİLDİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında, aldığı kararla Nevzat Tandoğan'ın adını ankaradan sildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, gündeme ilişkin maddeler ele alındı. Toplantıda Tandoğan Meydanı'nın isminin "Anadolu Meydanı" olarak değiştirilmesine ilişkin isimlendirme komisyonu raporu görüşüldü.

Görüşmenin ardından isim değişikliği AK Partili ve bağımsız üyelerin oylarıyla kabul edildi. Değişikliğe CHP'li üyeler ret oyu verdi, MHP'li üyeler çekimser kaldı.

ŞEHİT SAVCI'NIN ADI VERİLDİ

Daha sonra İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısında şehit olan Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın adının İncek Bulvarı'na verilmesine ilişkin başkanlık yazısı ele alındı.

Görüşmelerde İncek Bulvarı'nın adı tüm meclis üyelerinin katılımıyla "İncek Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bulvarı" olarak değiştirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nevzat Tandoğan'ın adı Ankara'dan silindi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN