Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Türkiye geri dönüşü asla kabul etmez'

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, ne ilişkin, "Bundan geri dönüşün maliyeti, karşıya geçmenin maliyetinden daha fazladır. Türkiye, bir daha geri dönüşü asla kabul etmez" dedi.

Giriş Tarihi: 15.4.2015 10:59
'Türkiye geri dönüşü asla kabul etmez'
Başbakan Yardımcısı , AA Editör Masası'nda seçim süreci ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor.

nden geri dönmenin kabul edilemez olduğunu ifade eden Kurtulmuş, şöyle konuştu:

"Bundan geri dönüşün maliyeti, karşıya geçmenin maliyetinden daha fazladır. Ne elinde silah bulunanlar, ne onların siyasi zeminini hazırlayanlar ne de hükümet ne de başka güç, Türkiye'de bir daha geri dönüşü asla kabul etmez. Özellikle milletimiz bunu kabul etmez."

"Baraj demokrasiye uygun değil"

Kurtulmuş, seçim barajına ilişkin soru üzerine, 'nin halkın desteği üzerine siyasi gelecek planlaması yaptığını anlattı.

Siyasi hayatı boyuna seçim barajına karşı olduğunu hatırlatan Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"HDP'nin barajı aşıp aşmayacağı üzerine bir hesap yapmayız. AK Parti olarak kendi gücümüz ve halkın bize verdiği destek üzerine siyasi gelecek planlaması yaparız. Ancak ben siyasi hayatı boyunca seçim barajlarına karşı olmuş birisi olarak HDP'nin ya da başka baraja takılan partilerin, baraja takılmalarının demokrasiye uygun olmayacağı kanaatindeyim."

"Güçlü olan millet değil sistem"

Kurtulmuş, başkanlık sistemi tartışmalarına ilişkin, "Şu anda güçlü olan sistemdir millet değildir. Otokrasi tartışması yapılıyor. Herhangi bir şekilde diktatörlük isteyen birisinin bu sistemi koruması lazım. Aklı çalışan hiçbir diktatörlük heveslisi mevcut sistemi değiştirmek istemez" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Türkiye geri dönüşü asla kabul etmez'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN