Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beş mermi de terörist silahından

Giriş Tarihi: 17.4.2015
Beş mermi de terörist silahından

Savcı Mehmet Kiraz'ın ölüm nedeni kafatası kırığına bağlı beyin kanaması. Kiraz'a isabet eden 5 mermi terörist silahından çıktı

İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde DHKP-C'li teröristler Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol tarafından makamında 8 saat rehin alınan ve şehit edilen savcı Mehmet Selim Kiraz'ın ölüm nedeni belli oldu. Ön otopsi tutanağına göre; savcının ölüm nedeni kafatası kırığına bağlı beyin kanaması ve iç kanama. Kiraz'a isabet eden 5 mermiyi ise teröristler sıktı. Savcının vücudundan, biri baş bölgesinde diğeri ise göğüs bölgesinde olmak üzere iki mermi çekirdeği çıkarıldı. Diğer iki mermi vücudu, bir mermi ise kafatasını deldi ve geçti.

MERMİLER 7.65 MM

Rapor, 1 Nisan'da hazırlandı. Otopsiye, otopsi savcısı, tahkikat savcısı, otopsi şube müdür vekili, Adli Tıp uzmanı 3 uzman doktor, 2 asistan, 2 otopsi teknikeri ile1 fotoğrafçı olmak üzere toplam 11 kişi katıldı. Fotoğrafçı otopsiyi an be an kayıt altına aldı. 11 kişi tarafından imza altına alınan bir sayfalık ön rapor özetle şöyle:
Savcı, ateşli silah mermi çekirdeği yaralanmasına bağlı kafatası, kot ve skapula kemik (kürek kemiği) kırığıyla birlikte beyin kanaması, beyin doku harabiyeti ve yaralanmasından gelişen iç kanama yaşadı.
Cesetten makroskobik görünümüne göre; muhtemelen 7,65 mm çapında, gömlekli üzerinde set izleri bulunan, biri dip yan kısımdan hafif deforme, diğeri forme toplam iki adet ateşli silah mermi çekirdeği elde edildi.

TERÖRİST SİLAHINDAN

lk etapta bitişik mesafeden iki kurşun Kiraz'ın başına isabet ederken mermi çekirdeklerinden bir tanesi kafatasını delerek alt çenesinden çıkış yaptı. Ancak çekirdeklerdin diğeri ise Kiraz'ın kafatasında kaldı. İlk iki atışın hemen ardından teröristin silahı üç kez daha peş peşe ateşlendi. İsabet alan üç mermiden ikisi Kiraz'ın göğsüne ve kalbine denk geldi. Diğer beşinci mermi ise kolunu delip geçti. Kiraz'ın göğsünden giren çekirdeklerden biri delip geçerken ötekisi ise vücudunda kaldı. Sekme olduğu düşünülen bir diğer mermi çekirdeği ise Kiraz'ın diz altından sıyrığa sebep oldu.

MAKROSKOBİK İNCELEME NEDİR?
Mercek düzeneği yardımıyla gözle görünebilen nesnelerin daha büyütülerek yapıldığı fiziki inceleme.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beş mermi de terörist silahından
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN