Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu mu Türkiye partisi

Giriş Tarihi: 18.4.2015 10:41
Bu mu Türkiye partisi

7 Haziran seçimlerinden önce ‘Türkiye Partisi’ mesajıyla oy isteyen , soykırımı iddiaları yoğunlaştığı an tavır değiştirdi: AP’nin kararı yerinde. Ermeni gerçeğiyle yüzleşilmeli.açıklamalarını yaptı. HDP'ye deste ise ermeni lobisinden geldi.

2. Francis'in soykırımıyla ilgili sözleri ve Avrupa Parlamentosu'nun 'Soykırım tanınmalı' teklifine Ankara'dan sert tepki gelirken, beklenmedik çıkış 'den geldi. Cumhurbaşkanlığı ve 2015 seçimleri öncesi 'Türkiye Partisi' mesajı veren HDP, soykırımın tanınması ve bunun için hükümetin gerekli adımları atması gerektiğini belirtti.

Papa ve AP'ye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanı sıra TBMM'de grubu bulunan 3 parti ortak tepki gösterirken, gözlerin çevrildiği HDP, tepki bir yana, soykırım söylemlerine destek verdi.

ERMENİ LOBİSİNDEN DESTEK

HDP Eş Genel Başkanı'na ABD'deki Ermeni lobisinden destek geldi. Amerika Ulusal Ermeni Komitesi (ANCA) Başkanı Aram Hamparian, Demirtaş'ın açıklamalarını Twitter'da hazırladığı bir poster ile hesabında yayımlayarak övdü.

HDP ERMENİ LOBİSİ İLE KOL KOLA - TIKLAYIN

YÜZLEŞMEK GEREK

HDP lideri "Hükümetin geçmişte yaşanan olaylarla ilgili hakikatleri araştırma konusunda hareket etmesi lazım. Ermeni gerçeğiyle nasıl yüzleşmesi gerektiğini topluma anlatın. Bu resmi olarak açıklığı kavuşmamış bir konudur" dedi.

SOYKIRIM DEMEYE BİLE KORKUYORUZ

HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, Türkiye'nin tarihinde büyük katliamlar ve soykırımlar bulunduğunu savunurken "Biz bunu hep kabul ettik" ifadelerini kullandı. HDP'nin İstanbul 1. Bölge'den aday gösterdiği Murat Mıhçı da "Türkiyeli bir Ermeni olarak 'soykırım var' diyemiyorum ancak demeyi çok istiyorum. Hem kanunlardan, hem de insanların tepkilerinden korkuyoruz. Soykırıma uğrayan bir milletin arşivi olmaz" diyerek tasarıya destek verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu mu Türkiye partisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN