i'ne saldırıya hükümetten tepki

Giriş Tarihi: 18.4.2015 14:46 Güncelleme Tarihi: 18.4.2015 17:21
HDP Genel Merkezi'ne saldırıya hükümetten tepki

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'daki i'ne yönelik silahlı saldırıyı kınadığını söyledi. Başbakan Yardımcısı ise "Bunu kınıyorum, silah 'provokasyon' demektir" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, i'ne sabaha karşı yapılan silahlı saldırıyla ilgili twitter'dan açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, 'HDP'ye yapılan saldırıyı kınıyorum. Sorumluların yakalanması için gereken her şey yapılıyor. Bu saldırının daha önce gerçekleştirilen diğer saldırılar gibi demokrasimizi ve istikrarımızı hedef aldığı açıktır.Tüm partileri Türkiye'nin neresinde olursa olsun şiddete karşı ortak tavır almaya çağırıyorum.' dedi.

"KİMDEN GELİRSE GELSİN KINARIZ"

Başbakan Yardımcısı , HDP Genel Merkezi'ne silahla ateş edilmesiyle ilgili, "Bunu kınıyorum, silah provokasyon demektir. Seçim süreçlerinde kirli birtakım eller devreye girerler, provokasyon çıkarmaya çalışırlar, gerilimi artırmaya çalışırlar. Terör kimden gelirse ve kime karşı olursa olsun hedefine bakmadan, kaynağına bakmadan hep kınarız, lanet ederiz" dedi.

Akdoğan, Necip Fazıl Konferans Salonu'ndaki, Akyurt İlçe Danışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmasında, Türkiye'nin yeni bir seçim sürecine girdiğine işaret ederek, bu seçimin çok büyük bir önem ve anlam taşıdığını söyledi.

Çözüm Süreci'nin, nin temel politikalarından birisi olduğuna dikkati çeken Akdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Herkes Doğu'yu terk etti, gidemiyorlar, siyaset yapamıyorlar, oradaki insana söyleyecek sözleri yok, ortaya bir politika koyamamışlar. Hep yanlış reçeteler uygulanmış, sorun büyümüş bir beka meselesi haline gelmiş. Biz Çözüm Süreci'ni başlattık, birleri diyor ki, 'Türkiye'yi bölüyorlar.' Kim bölüyor arkadaş, bölen sensin. Sen Hakkari'ye gidebiliyor musun, Şırnak'ta siyaset yapabiliyor musun, Van'da bayrağını dalgalandırabiliyor musun? Oralarda siyaset yapan biziz, bayrak dalgalandıran biziz, oranın insanını kucaklayan biziz. Hem Edirne'deki insana söyleyecek sözümüz var hem Şırnak'taki insana söyleyecek sözümüz var. Bütünlük böyle sağlanır, kardeşlik hukuku böyle gelişir. Sen, zihninde bölmüşsün, oraya gidemiyorsun, siyaset yapamıyorsun, bu yüzden AK Parti Türkiye'nin birlik bütünlüğünün sigortasıdır, teminatıdır."

Akdoğan, HDP Genel Merkezi'ne silahla ateş edilmesiyle ilgili olarak da "Bunu kınıyorum, silah provokasyon demektir. Seçim süreçlerinde kirli birtakım eller devreye girerler, provokasyon çıkarmaya çalışırlar, gerilimi artırmaya çalışırlar. Ama terör kimden gelirse ve kime karşı olursa olsun hedefine bakmadan, kaynağına bakmadan hep kınarız, lanet ederiz" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP Genel Merkezi'ne saldırıya hükümetten tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN