Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu: Kılıçdaroğlu dersini almış

Giriş Tarihi: 19.4.2015 17:58 Güncelleme Tarihi: 19.4.2015 22:12
Davutoğlu: Kılıçdaroğlu dersini almış

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Levent-Hisarüstü metro açılış töreninde konuştu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Levent-Rumeli Hisaru¨stu¨ Metro Hattı ac¸ılıs¸ to¨reninde yaptığı konuşmada, törene katılan herkese teşekkür ederek, "Çünkü saatlerdir soğukta, şemsiyeler altında ama Rabbimin rahmetine ve AK Parti iktidarının hizmetine şükrederek, bu meydanları doldurdunuz. Allah sizden razı olsun" ifadelerini kullandı.

"Siz varsanız biz de varız. Siz ayaktaysanız biz yürürüz. Siz yürürseniz biz koşarız, hedefe, 2023'e koşarız Allah'ın izniyle" diyen Davutoğlu, şöyle devam etti:

"Bugün aslında tarihi bir gün birçok açıdan. Hem hizmete giren metro hattı açısından hem de CHP zihniyetiyle AK Parti zihniyeti arasındaki farkı görmek açısından. Bugün benim için de çok özel bir gün. Bakınız; 1977 yılında Boğaziçi Üniversitesi'ne girdiğimde, bırakın buraya metronun gelmesini hayal etmeyi, Zircirlikuyu'nun karşısındaki Levent'in köşesinden otobüs bile geçmiyordu da otostopla öğrenciler Boğaziçi'ne geliyorlardı. Şimdi buradan Boğaziçi Üniversitesi'ndeki öğrenci kardeşlerime ve öğretim üyelerine de sesleniyorum: O günden bugüne değişen şey, AK Parti zihniyetinin gelmiş olmasıdır. Çünkü aradan bir yüzyıl geçti. O, 20. yüzyıldı. Şimdi 21. yüzyıldayız ama fark gerçekten bir yüzyıl kadar farktır.""İYİ BİR ÖĞRENCİ, YAVAŞ YAVAŞ ÖĞRENİYOR"


Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'nun bugün bir ders aldığını belirterek, şunları kaydetti:

"Nasıl bir ders biliyor musunuz? Kılıçdaroğlu her şeyi derdi de millet demeyi bilmezdi. Şimdi millet demeyi ona öğrettik. Daha çok şey demeyi öğrenecek ama millet demeyi öğrettik. İyi bir öğrenci, yavaş yavaş öğreniyor. Şimdi, bugün seçim bildirgesini okudu. Yukarıdan aşağıya, inşallah başka programlarda tek tek o bildirgedeki unsurlara cevap vereceğiz. Ancak bildirgenin bir özü var. Nedir biliyor musunuz? Halka sosyal yardım vadediyor. Aynı Kılıçdaroğlu biz halka sosyal devletin gereğini yapıp yardım götürürken, 'kömür, makarnayla halkı aldatıyorlar' diye şikayet eden Kılıçdaroğlu. Dersini almış, şimdi halka sosyal yardım taahhüdünde bulunuyor. Biz geldiğimizde toplamda sosyal yardım 1,1 milyar Türk Lirasıydı. Şimdi 26,5 milyar Türk Lirası sosyal yardım yapıyoruz. Kılıçdaroğlu'nun hayalinin ulaştığı yere, biz çoktan ulaştık geçiyoruz. Bugün zikrettiği yardımların önemli bir kısmı, bizim zaten gerçekleştirdiğimiz yardımlar. Uçuyor, uçuyor ama niye biliyor musunuz? Verdiği taahhütlerin karşılığı yok. 'Nerede bu karşılık?' dediğiniz de noteri gösteriyor. Biz ise verdiğimiz sözün karşılığını doldurduğumuz hazinede gösteriyoruz hazinede."

"MİLLET SENİN İKTİDARA GELMENE İZİN VERMEZ"


Davutoğlu, "Kılıçdaroğlu bana 4 yıl verin diyor. Neden? Çünkü 4 yıl gelecek aynı SSK'da 1990'lı yıllarda yaptığı gibi gelip bizim doldurduğumuz hazineyi rezervlerimizi tüketip çekip gidecek. Sayın Kılıçdaroğlu, yok öyle yağma. Millet seni bırakmaz. Millet senin iktidara gelmene zaten izin vermez ama bu sözlerinin de hesabını sorar" dedi.

"İKTİDAR OLAMAYACAĞI İÇİN ÖNCE RAKAMLARLA OYNUYOR"


"Bugün verdiği rakamları da oyun zannediyor" diyen Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

O rakamlar oyun değil, o rakamların karşılığını bulmak için 24 saat çalışan AK Parti kadroları lazım, yiğitler lazım ama dediğiniz gibi oyun oynayacak vakti çok. Nasıl olsa iktidar olamayacağı için önce rakamlarla oynuyor. 8 Haziran'dan itibaren de muhalefetçilik oyunu oynayacak, sadece muhalefetçilik. Bir de paralelciler ve üst akıl ona ne diyorsa onu oynayacak. Başka bir şey oynamaya kudreti yetmez."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu: Kılıçdaroğlu dersini almış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN