Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Demirtaş Vatikan'ın sözcülüğüne soyundu"

Cumhurbaşkanı Erdoğan HDP lideri Demirtaş'ın Ermeni meselesinde Vatikan'ın sözcüsü gibi konuştuğunu belirtti

Giriş Tarihi: 19.4.2015
Demirtaş Vatikan'ın sözcülüğüne soyundu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 6. Açılış Bayramı'na katıldı. Ermeni meselesinden, çözüm sürecine kadar bir çok konuya değinen Erdoğan'ın törendeki konuşmasından satırbaşları şöyle:

ERMENİLERE SIRTIMIZI DÖNMEDİK:
Ermeni meselesi ile ilgili Avrupa Parlamentosu (AP) hezeyan içinde AP bunu kabul etse ne yazar. Onların yaptığı bizim bir kulağımızdan girer, diğerinden çıkar. Bu süreci siyasallaştırmak en çok Ermenilere zarar verir. Bizim Ermenilerle bir sıkıntımızın olmadığının en büyük göstergesi 40 bin vatandaş, 40 bini kaçak yaşayan Ermenilerdir. Bizim Ermeni halkı ile sorunumuz yoktur. Bizim kardeşlerimizle sorunu olan Ermeni diyasporasıdır.

ÖNCE KARABAĞ SORUNU:
Ermenistan'a kapımız her zaman açıktır. Karadağ sorununu çözüp sözde soykırım işini hallettiklerinde sıkıntımız kalmayacaktır. Niyetiniz üzüm yemekse elinizdeki dokümanları getirin ortak bir komisyon kuralım ve objektif bir sonuç çıksın.

DEMİRTAŞ'A SERT ELEŞTİRİ:
Terör örgütünün güdümünde siyaset yapan bir siyasi partinin Genel Başkanı çıkıp sözde soykırımın yapıldığını söylüyor. Bir dönem vandalların sözcülüğünü yapıyordu, şimdi Vatikan'ın sözcülüğüne soyunmuş. AP'nin kararını 3 siyasi parti birlikte kınıyor ama bu terör örgütü partisi kınamıyor. Hani bunlar Türkiye partisiydi. Bu ucuz siyasete bu ülke prim vermemeli.

PATİNAJ KISA SÜRECEK:
Ekonomide son dönemde bir patinaj görüntüsü yaşanıyor. Bu patinaj çok sürmez. Küresel düzeydeki ekonomik çalkantılara rağmen biz 2023 hedeflerine odaklanarak yolumuza devam edeceğiz. Daha hızlı ve seri kararlar almak için sistem değişikliğini yapmalıyız. Parlamenter demokrasi yerine başkanlık sistemi var.

BAŞKANLIK REFERANDUMA:
Yeni Türkiye hedefinde yeni anayasa, başkanlık sistemi şart. Bunun için 367 milletvekili lazım, ben de 400 milletvekili istiyorum. 400 oldu ne ala olmadı referandum. Bu referandumda halkımız kalkıp evet diyecektir. Çok başlılık olmayacak, bize zaman kazandıracak. Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle parlamenter sistem rafa kalktı. Bu idari değişim için kapı kapı dolaşmaya hazır mısınız? Eğer hazırsanız o zaman mesele bitmiştir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Demirtaş Vatikan'ın sözcülüğüne soyundu"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN