Türkiye'nin en iyi haber sitesi

KIılıçdaroğlu Cem Uzan gibi konuştu

Giriş Tarihi: 19.4.2015 12:40 Güncelleme Tarihi: 19.4.2015 14:53
KIılıçdaroğlu Cem Uzan gibi konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara Ticaret Odası Kongre Merkezi’nde seçim bildirgesini açıkladı. Daha önce kamuoyuyla paylaştığı vaatleri yineleyen Kılıçdaroğlu nasıl gerçekleştirebileceğini açıklamadı. Kılıçdaroğlu’nun vaatleri geçmiş dönemde hayal dağıtan Cem Uzan’ı hatırlattı.

Ülkenin sosyal politik konuları hakkında hiçbir vaat sunamayan kılıçdaroğlu daha önce yaptığı konuşmalarında AK Parti'nin ihitiyaç sahiplerine yaptığı yardımları "sadaka kültürü kurdular" diyek eleştirmişti. Fakat Kılıçdaroğlu ekonomik vaatlerinin hepsinde hiçbir karşılığı olmayan ve kaynağının ne olduğunu açıklamadan her kesime dağıtacağı para miktarlarını sıraladı. Kılıçdaroğlu'nun neredeyse vaatlerinin tamamı para yardımı başlığı altında toplandı.

İşte Kılıçdaroğlu'nun vaatlerinden bazıları;

- Maliyeti 1,8 olan mazot 1,5 lira olacak
- Emekliye dini bayramlarda iki ikramiye verilecek
- Kredi borçlarını sileceğim dedi sonra inandırıcı olmadığını düşünerek "yeniden yapılandırılacak" dedi.

CHP'nin seçim bildirgesine AK Parti'den ilk yorum

AK Parti İstanbul Milletvekili Bülent Turan CHP'nin seçim bildirgesini yorumladı. "CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu CHP'nin seçim beyannamesini açıklayınca gördük ki, seçim kampanyası için ne ABD'den stratejist getirmesine ne de Ali Taran'la çalışmasına hiç gerek yokmuş" diyeyn Turan, "seçim beyannamesinde açıkladıkları için Haydar Baş'ı örnek alması yeterliydi" dedi.

Turan şöyle devam etti;

Bir de AK Parti hükümeti döneminde çoktan yapılmış olan düzenlemeler CHP'nin seçim beyannamesine eklenmiş. Seçimlerde ve siyasette dil yasaklarını kaldıracağız diyen Kılıçdaroğlu anlaşılan bunun 2010'dan beri serbest olduğunun farkında değil.

Özellikle asgari ücret, emekli aylıkları hakkında temelsiz vaatlerde bulunan Kılıçdaroğlu, siyasi geleceği için bu seçimin ne kadar önemli olduğunun, çok muhtemel başarısızlık sonucunda koltuğunun sallanacağının farkına varmış.

Aksi halde bu kadar temelsiz vaatlerde bulunmasının bir açıklaması olamaz. Milletimiz eski siyaset kalıntısı bu popülist söylemlerin farkında. Milletimiz bol keseden vaatlere kanmayacak kadar olgun. İstikrarın kaynağını milletimiz görüyor.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklaması bir kez daha göstermiştir ki bu ülkenin AK Parti siyaset anlayışına çok uzun yıllar ihtiyacı var.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KIılıçdaroğlu Cem Uzan gibi konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN