Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akdoğan: Bunlar sadece batırmayı biliyorlar

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, CHP'nin seçim bildirgesine dair, "Hem harcamayı artırıp hem geliri azaltırsan bu müflis tüccar hesabıdır. Bunlar sadece batırmayı biliyorlar" dedi.

Giriş Tarihi: 21.4.2015 01:40 Güncelleme Tarihi: 21.4.2015 01:45
Akdoğan:  Bunlar sadece batırmayı biliyorlar
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, CHP'nin seçim bildirgesiyle ilgili, "Sen harcama yapacaksan, harcamayı artıracaksan gelir bulur, geliri de artırırsın. Hem harcamayı artırıp hem geliri azaltırsan bu müflis tüccar hesabıdır. Bunlar zaten batakçılar kulübü, sadece batırmayı biliyorlar, bunların soyadı kriz, göbek adı da beceriksizlik" dedi.

Akdoğan, Gölbaşı Akalın Düğün Salonu'nda düzenlenen, AK Parti İlçe Danışma Meclisi toplantısındaki konuşmasında, Cumhurbaşkanı seçiminde yüzde 56 ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıktıkları için Gölbaşılılara teşekkürlerini iletti.

Haziranda yapılacak seçimin, kader seçimi olduğunu çünkü AK Parti'nin genel başkan değişimi yaşayıp yapısal bir dönüşüm geçirdiğini belirten Akdoğan, bu anlamda Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun genel başkan olarak gireceği ilk seçim olması sebebiyle seçimin çok önemli olduğunu dile getirdi.

"AK Parti bu seçimi kazanırsa yeni Türkiye'de bize yer yok" diyenlerin olduğuna işaret eden Akdoğan, "Evet yeni Türkiye'de vesayet odaklarına yer yok, milletin iradesine tasallut eden anlayışlara yer yok, bu yüzden onlar da önemsiyor seçimleri, biz de önemsiyoruz" dedi.

Akdoğan, "Millet, AK Parti'nin yanında durdu, milletin oyuna müdahale edemediler. Bütün oyunları millet sandıkta bozdu. Onun için diyoruz ki, bir oy oyunu bozar" diye konuştu.

"TÜRKİYE'Yİ IMF'E KÖLE YAPMA BEYANNAMESİ"


AK Parti'nin saldırı, kapatma davaları, bildiriler, mafya ve derin devlet yapılanmalarıyla boğuştuğunu kaydeden Akdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şimdi onlar yeni bir oyunun içerisindeler, hedefleri de kendi içlerinde koalisyon olmak, böyle bir ihtimal yok tabii ama siyasi hedefleri koalisyon. Kim? CHP-MHP-HDP. MHP ile HDP yan yana gelebilir mi? İşte CHP'nin seçim beyannamesini gördük. Türkiye'yi IMF'e köle yapma beyannamesi. Her şeyi vadediyorlar, yani dün açıkladıkları beyannamedekiler yaklaşık 150 milyar lira. Türkiye'nin önümüzdeki yıl öngörülen bütçe açığı 15 milyar yani öngörülen bütçe açığının 10 katı büyüklükte bir açık vadediyorlar. Bu şu demektir: Biz gemiyi batıracağız, Türkiye'yi IMF'e köle edeceğiz.

Şimdi bunları söyleyebilirsin, vadedebilirsin ama bunun bir karşılığı, bir kaynağı olur. Bunların projesinde hem harcamaları 10 kat artırıyorlar hem gelirleri azaltıyorlar. Ya, sen harcama yapacaksan, harcamayı artıracaksan gelir bulur, geliri de artırırsın. Hem harcamayı artırıp hem geliri azaltırsan bu müflis tüccar hesabıdır. Bunlar zaten batakçılar kulübü, sadece batırmayı biliyorlar, bunların soyadı kriz, göbek adı da beceriksizlik. Diyorlar ki, 'faizleri sileceğiz'. Ne demektir bu? 'Bankaların batması' demektir."

Akdoğan, 28 Şubat sürecinin eğitim sistemine doğru Türkiye'nin döndürülmeye çalışıldığına da dikkati çekerek, "Diyorlar ki '1+8+3'. Bu, 'imam hatiplilerin, meslek okullarının orta bölümünü biz kapatacağız' demek. Yani '28 Şubat hangi zulmü, hangi kötülüğü yaptıysa biz ona Türkiye'yi geri döndürmeye çalışıyoruz' demek. Bunlar eski Türkiye'nin siyasetçileri ve Türkiye'yi eski günlerine döndürmeye çalışıyorlar ama bizler yeni Türkiye'yi inşa etmeye çalışıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdoğan: Bunlar sadece batırmayı biliyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN