Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'CHP hala tek parti döneminde yaşıyor'

Giriş Tarihi: 20.4.2015 18:20 Güncelleme Tarihi: 20.4.2015 20:02
'CHP hala tek parti döneminde yaşıyor'

Seçim bildirisinde 28 Şubat kalıntısı 13 yıllık kesintisiz eğitimi savunarak İmam Hatip Okullarının orta kısmını kapatacağını açıklayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na İmam Hatip Mezunları Derneği ÖNDER’den sert bir tepki geldi. Sabah.com.tr’ye bir açıklama yapan ÖNDER Genel Sekreteri ve AK Parti Balıkesir Milletvekili adayı Mustafa Canbey “CHP bu milleti hala tanıyamadı” dedi.

Seçim öncesi hayali vaatlerle kendi tabanından bile tepki alan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na bir tepki de İmam Hatiplilerden geldi.

Seçim bildirisinde 28 Şubat kalıntısı 13 yıllık kesintisiz eğitimi savunarak İmam Hatip Okullarının orta kısmını kapatacağını açıklayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na İmam Hatip Mezunları Derneği ÖNDER'den sert bir tepki geldi. Derneği Genel Sekreteri ve AK Parti Balıkesir Milletvekili adayı Mustafa Canbey "CHP bu milleti hala tanıyamadı" dedi.

İŞTE O AÇIKLAMADAN BAZI BAŞLIKLAR

CHP BU MİLLETİ HALA TANIYAMADI

Yıllarca milletle mücadele eden ve milletin dini ve diyaneti ile uğraşan CHP, yaşananlardan ders almamış görünüyor. Aslında CHP bir kez daha şaşırtmıyor ve kendinden bekleneni yapıyor. Bir taraftan özgürlüklere sahip çıktıklarını ifade ediyorlar diğer yandan İmam Hatip okullarını hedef alan ve kapatmayı amaçlayan bir programı seçim beyannamesine koyuyorlar.

İMAM HATİPLERLE SAVAŞAN BU ZİHNİYETİ MİLLETİMİZ TANIYOR!

Ama Milletimiz bu anlayışı ve bakışı çok iyi tanıyor. Eğitim özgürlüğünü hedef alan bu Tür yaklaşımlar, eski Türkiye'nin eski usülleridir ve milletimiz bu anlayışa asla prim vermeyecektir. Yeni Türkiye artık yasakları değil, Özgürlükleri genişletmeyi ve özgürlüklerin Önünü açmayı düşünmelidir.

BU CHP TEK PARTİ DÖNEMİNİ HATIRLATIYOR!

Aslında seçim beyannamesindeki bu program, CHP'nin hala tek parti Dönemini andıran Yasakçı zihniyetten kurtulamadığının işaretidir. Yine CHP'nin bu milleti tanıyamadığının işaretidir. Bu millet Yasakçı anlayışlarla yıllarca uğraştı elde ettiği kazanımları da kolay kolay kaybetmez. Bu bakış açısının Türkiye'ye ve milli eğitim sistemine vereceği bir şey yok. İmam Hatiplerle uğraşmaya devam edeceğinin de çok açık işareti.

Sabah.com.tr
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'CHP hala tek parti döneminde yaşıyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN