Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de liderlere Cuma protokolü

Savaşları'nın 100. yıldönümü törenlerinde, farklı bir program uygulandı. Tören için Müslüman liderlere ayrı Gayrimüslim liderlere de ayrı bir protokol hazırlandı. Erdoğan ve Müslüman siyasetçiler, cuma namazını kıldı. Cuma namazı programına katılmayacak olan liderler için de Savarona yatı ile bir boğaz turu programı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 24.4.2015 12:34 Güncelleme Tarihi: 24.4.2015 16:10 ABONE OL
Çanakkale'de liderlere Cuma protokolü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın evsahipliğinde, 17 devlet başkanı, 3 parlamento başkanı, 3 cumhurbaşkanı yardımcısı, 5 başbakan, 1 eski cumhurbaşkanı, 28 bakan, 6 uluslararası örgüt genel sekreteri olmak üzere 90'a yakın ülkeden üst düzey konuğun katıldığı tören programında, öğle saatlerinde konuklar için iki ayrı program hazırlandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN LİDERLERİ KARŞILADI

MÜSLÜMAN LİDERLER CUMA NAMAZINA GİDECEK

Buna göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve törenlere katılan Müslüman siyasetçiler, Yahya Çavuş Şehitler Camii'nde Cuma Namazı kıldılar.

Canlı yayın

MÜSLÜMAN OLMAYANLARA AYRI PROGRAM

Cuma namazı programına katılmayacak olan, Müslüman olmayan siyasetçiler için ise, ayrı program hazırlandı. Aralarında İngiltere Veliaht Prensi Charles, İrlanda Devlet Başkanı Michael D. Higgins, Karadağ Devlet Başkanı Filip Vujanovic, Makedonya Devlet Başanı Gjorge İvanov ile, Avustralya, Yeni Zelanda, Moldova, Romanya Başbakanları'nın olduğu Müslüman olmayan lider ve siyasetçiler için ise, Savarona yatı ile bir boğaz turu programı hazırlandı.


ÇANAKKALE NAMAZ VAKİTLERİ
ARKADAŞINA GÖNDER
Çanakkale'de liderlere Cuma protokolü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN