" ifadesi ayrımcılıktır"

Giriş Tarihi: 28.4.2015 20:18 Güncelleme Tarihi: 29.4.2015 11:55
Erdoğan Kürt sorunu ifadesi ayrımcılıktır

ifadesini kullanmanın ayrımcılık olduğunu söyleyene , "Hala ille de Kürt sorunu diye bu işte direnenler kendilerini gündemde tutmak ve oy potansiyelini sağlayabilmek için bu adımı atıyorlar. Bunu Kürt sorunu diye ifade etmek, ayrımcılıktır ve ülkemizi bölmeye yönelik bir adımdır" dedi.

Kuveyt'e yaptığı resmi ziyareti tamamlayarak yurda dönen , uçakta gazete ve televizyonların temsilcilerinin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

Çözüm sürecine ilişkin konuşan , " ' var' demek artık ayrımcılıktır. Kürt sorunu, bizzat 'Kürt sorunu vardır' diyenlerden kaynaklanıyor. Ülkemizde artık bir Kürt sorunu yoktur" dedi.

"TÜM ETNİK UNSURLARIN SORUNU VARDIR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'de çözüm süreci derken biz sadece ülkemizdeki Kürt vatandaşlarımıza yönelik ele alırsak çok ciddi bir yanlışın içine düşeriz. Bu sorunlar demetinin tümü üzerinde bir çözüm sürecinden bahsediyoruz. Tüm etnik unsurların sorunları vardır benim ülkemde. Ülkeme de sadece Kürt değil Türk vatandaşlarımızın da sorunu var, , onların da sorunları var, bütün bu sorunlara yönelik ortaya çözümler koymamız lazım. Aynı şekilde Alevi vatandaşlar diyor ki şöyle böyle. Nedir sizin çözüm isteyen sorunlarınız.

"OY POTANSİYELİ SAĞLAMAK İÇİN KÜRT SONU İFADESİNİ KULLANIYORLAR"

Şu ana kadar bütünleşmiş adeta bir sorun olarak bizim karşımıza gelen bir şey yok. 10 ayrı derneğin temsilcisini getirin, 10 ayrı sorunla karşınıza geliyorlar. Bunların çözümünü üretmek. Biz çözüm sürecine sadece çözüm süreci olarak başlamadık. Demokratik açılım milli kardeşlik projesi olarak başladık. Son olarak çözüm süreci olarak bunu taçlandıralım dedik. Ne zamana kadar devam eder, hala ille de Kürt sorunu diye bu işte direnenler kendilerine gündemde tutmak ve oy potansiyelini sağlayabilmek için bu adımı atıyorlar. Bunu Kürt sorunu diye ifade etmek ayrımcılıktır ve ülkemizi bölmeye yönelik bir adımdır" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan "Kürt sorunu ifadesi ayrımcılıktır"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN