Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel'le HDP'nin garaj buluşması

Giriş Tarihi: 29.4.2015
Paralel'le HDP'nin garaj buluşması
Paralel yapının yayın organlarından 'nin Genel Yayın Yönetmeni 'nın HDP'li Diyarbakır Belediye Başkanı Gülten Kışanak'la gizli bir görüşme yaptığı ortaya çıktı. 11 Nisan'da gerçekleşen görüşme 40 dakika sürdü. Sır görüşmede Dumanlı'ya Meydan Gazetesi Hafta Sonu Ekleri Editörü Levent Kenez, Zaman Gazetesi Diyarbakır Bölge Temsilcisi Aziz Mahmut İstegün ile gazetenin Diyarbakır Muhabiri İsmail Avcı'nın eşlik ettiği tespit edildi. Kışanak'ı ziyaret eden Paralel yapı kalemşorlarının ziyaretçi kapısı yerine makama garaj kapısından girmeleri dikkat çekti.

GARAJ'DAN GİRDİLER

HDP'nin kalesi olarak tanımladığı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ndeki görüşme 11 Nisan'da saat 14.20 sıralarında gerçekleşti. Ekrem Dumanlı ve beraberindekiler özel otomobille Kışanak'la görüşmek için belediyeye geldiler. Randevulu olduğu belirlenen görüşme için Kışanak konuklarını karşılamak üzere belediye önüne indi. Ancak Dumanlı ve beraberindekiler garaj kapısına yöneldi. Gizlice garaj kapısından içeri giren Dumanlı, Kenez, İstegün ve Avcı yukarı çıktı.

GÖRÜŞME 40 DAKİKA

Dumanlı ve beraberindekiler makam odasına geçip Kışanak'la 40 dakika boyunca baş başa görüştü. Sır gibi tutulan görüşmenin seçimlerden hemen önce gerçekleşmesi ve içeriğiyle ilgili herhangi bir açıklama yapılmaması akıllarda soru işareti bıraktı. Seçim endeksli yayın hayatına başlayan Meydan gazetesi§nin temsilcilerinden Kenez ve Dumanlı'nın HDP'li belediyenin Eş Başkanı Kışanak'la ne konuştukları merak konusu oldu. Görüşme sonrası heyet belediyenin ana giriş kapısından çıkarken, Kışanak'ın uğurlamak için dışarı çıkmaması dikkatlerden kaçmadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel'le HDP'nin garaj buluşması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN