Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan: Şoförümüze hakaret eden yazarı kınıyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATO Congresium'da Ankara otobüs ve minibüsçü esnafı ile bir araya geldi. Erdoğan şoför esnafa hakaret eden Mine Kırıkkanat'ta üstü kapalı bir şekilde tepki gösterdi ve kınadı.

Giriş Tarihi: 30.4.2015 13:50 Güncelleme Tarihi: 30.4.2015 14:55
Erdoğan: Şoförümüze hakaret eden yazarı kınıyorum

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Erdoğan ardından otobüs ve minibüs esnafıyla yapılan buluşmada konuştu:
"Hergün milyonlarca insanın evlerine iş yerine ulaşmasını sağlıyorsunuz. Her iş zordur ama her gün trafikte direksiyon sallamak zordur.2002 yılında 8.5 milyon araç vardı, bu rakam bugün 19 milyona ulaşmış durumda. Artı yük değil, konfor haline dönüştü.
Ankara'yı anlamak isteyen önce şoför esnafına bakmalı. Oturduğu yerden ahkam kesenlerden hiçbiri bu ülkenin gerçeklerine sizin kadar vakıf değildir.
Bizim kültürümüzde şoför esnafı delikanlı adamdır, adam gibi adamdır, baba adamdır. Diğer tüm şoförlere ve esnafa örnek olan kişidir. Bu imaja zarar verenler varsa onları yola getirmek isin görevinizdir.
Hepimizi derinden yaralayan bir Özgecan cinayeti yaşandı. Bunun münferit bir olay olduğunu biliyorum. Cani canidir. Caninin mesleği olmaz, eğitimi olmaz, sıfatı olmaz.
Özgecan'ın katili başka bir mesleğin esnafı da olabilirdi. Şoförlere yöneltilen eleştirileri haksız buluyorum. Mesleğin adabına uygun davranmayanları, çürük elmaları ayıklamanızı istiyorum.
Türkiye içeride ve dıaşrıda çok kritik bir döneden geçiyor. Çevremiz ateş çemberine dönüştü. Suriye, Irak ve Ukrayna'da yaşananlar bizi yakından ilgilendiriyor.
Bu ülkede, bizim dini sorunlarımızın yürütüldüğü yer neresidir Diyanet İşleri Başkanlığımızdır değil mi Eğer bir siyasetçi, sözde siyasetçi, biz gelince Diyanet İşleri Başkanlığını kaldıracağız diyorsa bunların dine yaklaşımı nedir Bu ülkede eğer bizim dini değerlerimize, inancımıza eğer hakaretler, saldırılar yapılıyor da bütün bunlara karşı eğer birileri sessiz kalıyorsaş, işte bu millet bunu en iyi şekilde değerlendirecektir diye inanıyorum.
Bunların gereken cevabı alacakları yer sandık. Biz hiçbir zaman silahı tavsiye etmedik. Birileri silahla oy temin etme peşindedir. Ülkemizi ve dünyayı okumaktan aciz partiler eski Türkiye'yi getirme peşinde. Ne diyorlar imam hatip okullarını kapatacağız. Milletin açtığı okullarını nasıl kapatırsın. Bir taraftan Atatürk'ün partisiyiz diyorlar, Atatürk'ün açtığı okulları kapatacaklarmış. Kısa bir süre önce imam hatiplerin orta kısımları kapatıldı, öğrenci sayısı 60 bine düştü. Yeniden açılınca sayı 1 milyona yükseldi, halk sahip çıktı.
Türkiye'nin 2023 hedeflerine ilerleyebilmesinin tek şartı, istikar ve güven ortamıdır. 8 senede 9 hükümet kuruldu. Böyle bir ülkede istikrar olabilir mi? Güven iklimi tesis edilebilir mi? Böyle bir ülkeye kim yatırım yapar? halkımızın geleceğine güvenle bakabilmesi için istikrar şart.
Bugüne kadar uygulanan parlamenter sistem miadını doldurdu. Yeni Türkiye artık bir zemine otruması lazım. Bu nedir, yeni anayasa.
Yeni anayasayla birlikte, gayret ettik yapalım diye. Ama anamuhalefet, maalesef, her türlü engeli koydu. Diğerleri aynı şekilde her türlü engeli koydular. Ortada artık bir gerçek var, demek ki 400'ün verilmesi lazım. 400'ü verin ve yeni anayasa rahatlıkla kurulsun. Ben her partiye eşit mesafedeyim, kime verecekseniz verin, ama 400'ü verin.
Milletimizi parçalamak isteyenlere, bayrağımızı maalesef yakmak isteyenlere, vatanımızı bölmek isteyenlere, devletimizin içine maalesef virüsler sokmak isteyenlere, paralel yapı gibi. İşte dün Milli Güvenlik Kurulu toplantısında artık Milli Güvenlik Siyaset Belgesinin içerisine girmesiyle ilgili tavsiye kararını aldık ve hükümete gönderdik. Artık asla bunlara taviz yok. eski Türkiye bunların işine geliyor olabilir ama milletimin faydasına değil.
Başkanlık sistemi, Türkiye'nin akıntıya karşı kürek çekmeye çalışmak yerine, akıntının gücünü arkasına almasının adıdır. Artık motoru tekleyen, kaportası dökülen, her tarafından ses gelen bu arabayla yolumuza devam edemeyiz. Hele bir de bu arabanın benzini, mazotu, gazı bitmek üzereyse onunla en fazla yakındaki bir akaryakıt istasyonuna gidebilirsiniz. Zorlarsanız yolda kalırsınız. Türkiye, şu anda her tarafı dökülen ve yakıtı da bitmek üzere olan bir sistemle yoluna devam etmeye çalışıyor.
Suriyeli misafirlerimizi kapı dışarı etmekten bahsediyorlar. Bunlar ne diyor, biz bunları zalim Esed'e teslim edeceğiz, o da bunları bildiği gibi yapsın. Biz olduğumuz sürece Suriyeliler bizim misafirimizdir."

ŞOFÖR ESNAFIMIZA HAKARET EDEN...

Kültürümüze, ahlakımıza özen gösteriyorsunuz. Bizim kültürümüzde şoför adam gibi adamdır. Ağır adamdır. Özeniyle, ahlakıyla tüm insanlara örneksiniz. İçinizde böyle olmayanlar varsa onlara ilk olarak adam edecekler yine sizlersiniz. Bir Özgecan kızımızın başına gelen bir olay vardı. Bu münferit bir olaydır biliyorum. Bu konudan dolayı şoför esnafımıza yöneltilen eleştirileri haksız buluyorum. Şoför esnafına olarak da çürük elmaları içinizden ayırmalısınız. Bazı yazarlar çıktı hararet etti. Şoför esnafımıza hakaret eden bu zihniyeti kınıyorum.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Şoförümüze hakaret eden yazarı kınıyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN