Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu önemli mesajlar

Başbakan Ahmet Davutoğlu Bartın'da konuştu

Giriş Tarihi: 1.5.2015 19:19 Güncelleme Tarihi: 1.5.2015 22:39
Davutoğlu önemli mesajlar
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Bartın'da Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitinginde, İşçilerin ve emekçilerin, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutlayarak, 1 Mayıs'ı AK Parti'nin tekrar tatil yaptığını anımsattı.

"İbretlik bir gün yaşadık bugün" diyen Başbakan Davutoğlu, şunları söyledi:

"Biz, 1 Mayıs'ı kardeşlik bayramı, dayanışma günü, emek günü ilan etmiş ve herkesi barış içinde bir arada bayramı kutlamaya davet etmişken, HDP Eş Başkanı Demirtaş, tuttu tam bir tahrikle 'Müslümanlar için Kabe ne ise işçiler için de Taksim odur' deme cüretini, gafletini gösterdi. Aynı zamanda 'Yahudiler için Kudüs ne ise ...' dedi. Halbuki Kudüs bizim manevi diyarımızdır. Kudüs bizimdir, biz Kudüsüz. İşte Kudüs'ü ve Mescid-i Aksa'yı savunmaya var mısınız? Bunu savunan politikalarımızdan razı mısınız? Şimdi bunlar anlamazlar, onun için ben ona Selahattin demiyorum. Çünkü Selahattin, Selahaddin Eyyubi'nin aziz ismidir. Selahaddin Eyyübi, Türklerin, Kürtlerin, Arapların büyük komutanı olarak Kudüs fatihidir. Bundan sonra Demirtaş'a, Selahattin demek dahi doğru değil. Arkasına taktığı müftü efendiye de tekrar buradan soruyorum, bu sözler sizce doğru sözler midir? İşte soruyorum ve ondan da cevap bekliyoruz."

"İŞBİRLİĞİ AÇIKTIR"

Birçok yerde 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün barışçı şekilde kutlandığını söyleyen Davutoğlu, şöyle devam etti:

"Bazı vandallar, hani iki sene önce İstanbul'un altını üstünü getirmeye çalışan Gezicilerden bir kısmı, Taksim Meydanı'na çıkmaya çalıştı. Biz bir daha bu vandallara meydanı bırakır mıyız? Siz bu vandallara meydanı bırakacak olan ya da tahrik eden CHP'ye, HDP'ye izin verir misiniz? Bugün ibretlik bir gün dedim. İşte bu vandallar, o meydana çıkmaya çalıştıklarında, buradan emniyet görevlilerimizin hepsini tebrik ediyorum, kamu düzeninden hiç taviz vermediler ve düzeni korudular.

Yalnız öyle resimler var ki CHP bayrakları ile HDP bayrakları yan yana ve marjinal bazı sol gruplar ve terör grupları da yan yana. Bir CHP milletvekili, milletvekili unvanıyla polis otosuna saldırdı ve camını kırdı. Şimdi buradan Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum: Ya bu milletvekiline hesabını sor ya da seni de bu vandallarla aynı şekilde, aynı kategoride anarız. Bütün Türkiye'deki CHP seçmen kardeşlerime de vatandaşlarıma da sesleniyorum: Bugün CHP maalesef bugünkü tabloyla da HDP ile girdiği işbirliğini açıkça ortaya koymuştur. Ayrıca CHP, DHKP-C örgütüyle özellikle de Suriye politikası bağlamında perde gerisinde yaptığı işbirliği açıktır."

Davutoğlu, "Bugün 1 Mayıs'ta, İstanbul'da kaos çıkarmak isteyen, molotofkokteyli atan ve maskelerle girmeye çalışanları koruyan da CHP İstanbul milletvekiliydi. Biz her ne surette olursa olsun ülkemizdeki özgürlükleri korumaya kararlıyız. Herkes gösterilen yerde, gösterilen meydanda gösteri yapma hakkına sahiptir, bu özgürlüğü koruma altındadır" dedi.

"NEYİ SAKLIYORSANIZ AÇIKLAYIN VE MİLLET GÖRSÜN"

CHP ile HDP arasındaki bu paslaşmayı, perde gerisinden "paralel" ve "paralelci yapıların" koordine ettiğine vurgu yapan Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Bir bakıyorsunuz paralelcilerin buradaki sözcüsü, Diyarbakır Belediyesine arka kapıdan giriyor, orada HDP'li belediye başkanı ile görüşüyor. Sonra da diyorlar ki 'Nezaket ziyareti...' Aziz Bartınlılar, siz bir yere nezaket ziyaretine gittiğinizde, arka kapıdan mı girersiniz? Alnınız açık ön kapıdan girersiniz değil mi? Ama bunlar, sakladıkları bir şey var ki arka kapıdan giriyorlar. Neyi saklıyorsanız açıklayın, açıklayın ve millet görsün, açıklayamazlar. Ama siz buradan bir ses verebilirsiniz. Diyebilirsiniz ki ne tuzak kurarsanız kurun, 'AK Parti bu meydandadır'. 7 Haziran'da sandık sizin önünüze geldiğinde, bunların hepsinin hesabını soracaksınız inşallah. Size güveniyoruz. Bu ülkenin izzetini, onurunu koruyan AK Parti'ye, tekrar en güçlü desteği vereceğinize inanıyoruz."

Davutoğlu, "AK Parti, söz verdi mi yapar ama Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin bütün noterlerinden kağıt getirse güvenemezsiniz. Neden? Çünkü CHP zihniyeti, özellikle de Kılıçdaroğlu, verdiği sözden, söylediği sözden hemen çark eder ve hiçbir zaman da hesabı tutmaz. 'Ben, hesap uzmanıyım' diyor ama iki gün önce ödemediği tazminat dolayısıyla maaşına haciz geldi biliyor musunuz? Kendi maaşının hesabını bilemeyen bir adam, 'Hesap uzmanıyım' diyebilir mi? Milletin hazinesi ona verilir mi?" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu önemli mesajlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN