Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tehditçi hoca, tacizden atılmış

Samanyolu TV'de, Cumhurbaşkanı ve hükümet aleyhine tehditvari sözler eden Prof. Osman Özsoy'un Haliç Üniversitesi'ndeki görevine, öğrenciye sözlü taciz suçlaması nedeniyle son verildiği ortaya çıktı. Özsoy, Gülen’e yakınlığı ile bilinen Fatih Üniversitesi’nden de taciz suçlamasıyla atılıp olayın üzerinin örtüldüğü öğrenildi.

Giriş Tarihi: 2.5.2015
Tehditçi hoca, tacizden atılmış
Paralel Yapı'nın kanalı Samanyolu'nda canlı yayına katılıp "AK Parti seçimde yüzde 60 oy alsa da bu dönem bitmiştir. Süreci 3- 5 yiğit adam sona erdirir" diyerek Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na tehditler savuran Prof. Dr. Osman Özsoy'un, öğrencilerine yönelik taciz suçlaması nedeniyle okuldaki görevine 11 Nisan 2014'te son verildiği ortaya çıktı. Özsoy'un daha önce çalıştığı Haliç Üniversitesi'nde Paralel Yapı'nın da desteğiyle adeta terör estirdiği anlaşıldı. Prof. Dr. Özsoy'un üniversiteden, türbanlı bir kız öğrenciye cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla atıldığı belirlendi. Öğrenciye ders sırasında "Sana tecavüz edilmesini ister misin? İstersen aracı bulup tecavüz filmlerinde oynatırım" dediği kayıtlara geçen Özsoy'un, ayrıca 5 öğrenci ve idari personeli de taciz ettiği ancak bu kişilerin şikâyetlerini sadece sözlü olarak yaptığı öğrenildi. Haliç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mansur Topçuoğlu, "Özsoy'un ciddi ahlaki zaafları olduğunu tespit ettik. Şikâyetler gelmeye başladı. Gerek derslerde öğrencilere gerekse çalışan kişilere yönelik cinsel içerikli tacizlerde bulunduğunu öğrendik. Taciz sözlerini ben şu anda size bir kız babası olarak söyleyemem. Sınıfta kızlarımıza cinsel taciz uygulamış. Gerekli araştırmayı yaptık. Sonrasında da sözleşmesini feshettik" dedi.

'ŞİKÂYETİNİ GERİ AL'
Topçuoğlu, Özsoy'un bununla da yetinmeyip, geçtiğimiz haftalarda tacizde bulunduğu genç kızı gece yarısı arayarak, şikâyetini geri alması için tehdit ettiğini savundu. Prof. Dr. Osman Özsoy'un tehdit ve şantajlarının hedefi olduğunu aktaran Topçuoğlu, "Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ı tehdit ettiğini duyunca şaşırmadım. Çünkü derslerde o dönem başbakan olan Sayın Erdoğan hakkında ağıza alınmayacak laflar ettiğini tespit etmiştim. Kendisini uyardığımızda attığı e-maillerle tehditler savurmuştu" dedi.

TACİZİ YAZILI OLARAK ANLATTI

Tacize maruz kalan türbanlı kız öğrencinin, üniversitenin idari soruşturma dosyasına giren ifadeleri şöyle: "Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 3'ncü sınıf öğrencisiyim. 5'nci yarıyılda Özsoy'dan aldığım 'imaj yönetimi' dersinde 'ünlüler ve marka' adlı konulu sunumu vardı. Sunum sırasında Özsoy'dan farklı bir teklif niteliğinde sözler işittim. 'Sana tecavüz edilmesini ister misin? İstersen aracı bulup tecavüz filmlerinde oynatırım' dedi. Şaşkına döndüm. 'Ne diyorsunuz' dediğimde 'Senin namusundan tam emin olamayız. Böyle bir teklifle önceden karşılaştın mı?' gibi sözler söyledi. Çok mağdur oldum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tehditçi hoca, tacizden atılmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN