Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hüseyin Gülerce: Fethullah Gülen iki kişiyi yanlış okudu

Gazeteci - Yazar Hüseyin Gülerce, "Fethullah Gülen iki kişiyi yanlış okudu, birisi Sayın Erdoğan diğeri de benim" dedi

Giriş Tarihi: 3.5.2015 20:48 Güncelleme Tarihi: 3.5.2015 21:18
Hüseyin Gülerce: Fethullah Gülen iki kişiyi yanlış okudu
Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Türker Akıncı'nın moderatörlüğünü yaptığı Ortak Akıl programında gündemi yorumlayan Gazeteci - Yazar Hüseyin Gülerce, Fethullah Gülen ile ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

'Fethullah Gülen iki kişiyi yanlış okudu' diyen Gülerce, 'Birisi Sayın Recep Tayyip Erdoğan diğeri de Hüseyin Gülerce. Benim yanlış okunmam o kadar önemli değil, Sayın Erdoğan'ın yanlış okunmasının onlara getirisi için. Ama beni de yanlış okudular' ifadelerini kullandı.

Usta gazeteci şunları söyledi: 'Biri tweet atıyor, diyor ki, 'Zaten sizi dar dairedeki topalantılara almıyordu. Oradan belliydi sizin dışarıda olduğunuz.' Ben hizmet hareketini anlatılan şekliyle, en baştaki ifadeyle mana boyutlu demokrasi için, insanların gönlünü fethetme adına, en önemli fethin gönüllerin fethi olduğu lafıyla, Sayın Gülen'in mana boyutlu demokrasiyle bayraklaştırarak, herkesin konumuna saygı, diyalog, hoşgörü, sevgi... Bu ilkeler çerçevesinde gerçekten gönülden destekledim. Ama bundan bir pişmanlık duymuyorum. Bunlar hizmet hareketinin yüzde 5'iymiş. Ben eğer bir kahramanlık yapmışsam, bu yüzde 5'te kahramanlık yaptım.'
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hüseyin Gülerce: Fethullah Gülen iki kişiyi yanlış okudu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN