Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Perde arkasında paslaşıyorlar

Giriş Tarihi: 3.5.2015
Perde arkasında paslaşıyorlar

Seçimlere giderken AK Parti'nin önünü kesmek için ittifaklar yapıldığını belirten Davutoğlu: Perde gerisinde birbirleriyle paslaşıyorlar. Biz buna meydanı bırakır mıyız?

Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçim çalışmaları kapsamında dün AK Parti'nin Osmaniye ve Samsun mitinglerinde konuştu. Davutoğlu şu mesajları verdi:

PERDE ARKASINDA PASLAŞIYORLAR:
CHP ve MHP'nin anlaşmasını hiç bekler miydiniz? Geçen yıl nasıl anlaştılar. 30 Mart öncesinde Paralelciler şunu söyledi: 'Nerede, AK Parti'nin karşısında kim güçlüyse onu destekleyin' Bazı yerlerde MHP CHP'yi, bazı yerlerde CHP MHP'yi destekledi. Şimdi Bahçeli'ye buradan sormak istiyorum. Ekmeleddin İhsanoğlu'nda anlaştılar bize karşı, Cumhurbaşkanımıza karşı. Çatı aday çıkardılar. Bahçeli, Kılıçdaroğlu ve arkalarına takılan 10-12 parti. Karşılarında bir tane yiğit adam, milletin adamı, Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti var. Sonunda milletin adamı kazandı. Şimdi 7 Haziran'a giderken perde gerisinde birbirleriyle paslaşıyorlar. Biz buna meydanı bırakır mıyız?

KOALİSYON HESAPLARI İÇİNDELER:
Bundan yaklaşık yarım asır önce, 165 aydın, CHP tarafından, tek parti tarafından tabutluklara kondu. Aralarında çok saygın isimlerin olduğu 165 aydın. Fethi Tevetoğlu, Nihal Atsız ve Devlet Bahçeli'nin emaneti aldığı Alparslan Türkeş... Onları hapse koyan kim? CHP... Şimdi bugün bunu sorgulama vakti. 3 Mayıs 1944'te CHP bu aydınları tabutluklara koyup işkence yaparken, aynı günlerde CHP'nin o dönemki Milli Şefi İnönü, Azerbaycan'dan gelen 146 Azeri yiğidi, Ruslar'a teslim etti. İşte CHP zihniyeti bu. Bahçeli'ye sorduk, böyle bir CHP'yle nasıl bir çatı altında koşarsın? Şimdi seçim sonrası koalisyon hesapları içindeler.

KILIÇDAROĞLU HAZİNE'Yİ BOŞALTIR:
Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz. Senin bu tarlada izin yok ki. O Hazineyi dolduran parti AK Parti'dir. Kılıçdaroğlu 4 yılda Hazine'yi boşaltır.

BUGÜN ALMANYA'DA
Başbakan Davutoğlu bugün Almanya'nın Düsseldorf ve Dortmund kentlerine bir ziyaret gerçekleştirecek. Davutoğlu, Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti yetkililerinin de hazır bulunacakları bir törenle Düsseldorf Başkonsolosluğu'nun yeni hizmet binasının resmi açılışını yapacak.

BAHÇELİ'Yİ YUHALATMADI
Davutoğlu konuşması sırasında, mitingin düzenlendiği alana adı verilen ve Osmaniye Milletvekili olan MHP lideri Devlet Bahçeli'nin yuhalanması üzerine nezaket örneği sergiledi. Davutoğlu, "Sayın Bahçeli'ye de bütün liderlere de saygı gösteririz. Hele Osmaniye'de Bahçeli'yi yuhalamayın. Eleştiririz ama yuhalamayız. Konuşuruz, tartışırız. Eleştiririz, medenice konuşuruz ama yuhalamayız. Bizim Oğuz töremiz budur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Perde arkasında paslaşıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN