Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Görmez ilk kez açıkladı: Cemaat bana Gülen'in...

İşleri Başkanı Prof. Dr. , cemaatin Gülen'in sıyla ilgili kendisine baskı kurulmaya çalışıldığını söyledi.

Giriş Tarihi: 5.5.2015 02:27 Güncelleme Tarihi: 5.5.2015 11:48
Görmez ilk kez açıkladı: Cemaat bana Gülen'in...
İşleri Başkanı Prof. Dr. , 17-25 Aralık süreci sonrası cemaatle yaşadığı diyalogları ilk kez kamuoyuyla paylaştı. Fethullah Gülen'in polislere yönelik operasyon sonrası yaptığı duanın "mülâane" değil olduğunu söyleyen Görmez, beddua olmadığı konusunda açıklama yapılması için baskı yapıldığını; ancak bunu kabul etmediğini söyledi.Prof. Dr. Mehmet Görmez, 17-25 Aralık süreci sonrası Diyanet'te yaşananları ilk kez paylaştı. Veyis Ateş'in " yapı" iddialarıyla ilgili sorularını cevaplayan Görmez, hareketin lideri olan Fethullah Gümlen'in Diyanet'in kürsülerindeki vaazlarıyla bu hareketi inşa ettiğini ve bir dönem milletin de gruru olduğunu söyledi.
Cemaatin güç tutkusu nedeniyle bu ülkenin yakın geçmişinin en acı olayının yaşandığını anlatan Görmez o dönemde yaşananları da şöyle anlattı;
"Bu ülkenin tarihinde çok acı bir olay yaşandı. Şimdi hareketin kendisi, lideri Diyanet'in kürsülerinde bu hareketi inşa etti. Toplumun saygı duyduğu bir insandı. Hareketin kendisi de bu milletin gruruydu. En çok İslam dini bundan zarar gördüğü için çok yaralayıcıdır."CAMİDE CEMAAT BÖLÜNMESİN İSTEDİK"

Dini ve ahlaki yönü var. Benim şu cümlelerimi, Diyanet İşleri Başkanı olarak değil samimi bir insan olarak dinlesinler. İslam bundan zarar görmesin diye, nasıl çırpındığımızı bir arkadaşlar bilir bir de Allah bilir.

Camide cemaati bölmesin diye çabaladık. Hayatta olan Diyanet İşleri Başkanları ile biri hariç hepsiyle görüştük. O güç tutkusu öne geçti ve 40 yıllık emek heba oldu. O muhabbet fedaisi olarak gördügümüz insanlar öfke fedaisine dönüştü. Bu kurumun tarihinde, karşılaştığı en zor olaydır.

ARKADAŞINA GÖNDER
Görmez ilk kez açıkladı: Cemaat bana Gülen'in...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN