Araç sorgulama işlemleri

Giriş Tarihi: 6.5.2015 11:22 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 11:22
Araç sorgulama işlemleri

Araç sorgulama işlemleri ile plaka, araç hasar kaydı sorgulama ve tramer sorgulama işlemleri hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Araç sorgulama işlemlerinin tüm detaylarına hazırlamış olduğumuz haberimizi inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Araç plaka, hasar kaydı ve tramer sorgulama gibi aracınız ile yapacağınız araç sorgulama işlemlerinin tamamını internet üzerinden yapabilirisiniz. Sıfır araba fiyatlarının artışından dolayı vatandaşlar son zamanlarda 2. el araba alımına yönelmiş durumdalar. Ama 2. el araba alımında dikkat edilmesi gerek birçok husus vardır. 2. El araba alırken arabanın çalıntı olup olmaması, arabanın plakasını üzerinden herhangi bir trafik cezası bulunup bulunmadığını, satın alacağınız aracın daha önce hangi kazalara karıştığını ve aracın üzerinde hangi hasar kayıtlarının bulunduğunu ve son olarak da aracın sigorta bilgilerini araç sorgulama işlemlerini gerçekleştirerek öğrenebilirsiniz.

Araç sorgulama ile satın alacağınız araç hakkında bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz ayrıca satın alacağınız aracın çalıntı olup olmadığını anlayabilirsiniz. Plaka sorgulama işlemi ile aracınızın plakası üzerinde herhangi bir ceza olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Araç hasar kaydı sorgulama işlemi ile de satın alacağınız aracın daha önce hangi kazalara karıştığını ve aracınızı üzerinde hangi kasar kayıtlarının bulunduğunu öğrenebilirsiniz. Satın alacağınız aracın sigorta bilgilerini de tramer sorgulama işlemini gerçekleştirerek öğrenebilirsiniz. Vatandaşlar sorgulama işlemlerinin hepsini internet üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilir. Araç sorgulama ve plaka sorgulama işlemini e-devlet sistemi üzerinden E-Devlet sistemine giriş yaparak gerçekleştirebilirler. Vatandaşlar araç hasar kaydı sorgulama işlemini de internet üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilir. Vatandaşlar internet üzerinden Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi internet sayfasına giriş yaparak araç hasar kaydı sorgulama işlemini tamamlayabilirler. Vatandaşlar araçlarının sigorta bilgilerini öğrenebilmek için internet üzerinden tramer internet sayfasına giriş yaparak tramer sorgulama işlemini gerçekleştirebilir.

2. El araba alımında en önemli olan sorgulamalardan bir tanesi araç sorgulamadır. Araç sorgulama yaparak aracınız hakkında bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Vatandaşlar internet üzerinden araç sorgulama ve plaka sorgulama işlemini E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilirler. Vatandaşlar E-Devlet sistemi üzerinden işlemleri gerçekleştirebilmek için E-Devlet sistemine giriş yapmalıdırlar. E-Devlet sistemine giriş yapabilmek için E-Devlet ana sayfasında bulunan sisteme giriş linkini tıklamalısınız. Karşınıza açılan vatandaş giriş ekranında 4 farklı giriş yolu ile karşılaşacaksınız. Bu sayfada E-Devlet şifresi ile giriş yolunu seçtikten sonra sisteme T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yok ise üzerinde T.C. kimlik numaranızın bulunduğu nüfus cüzdanınız ile istediğiniz PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz ve sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra ana sayfada bulunan E-Hizmetler bölümünden Emniyet Genel Müdürlüğü şubesine bulmalısınız ve alt seçeneklerinden araç sorgulama seçeneğini seçerek araç sorgulama ve plaka sorgulama işlemine devam edebilirsiniz. Vatandaşların ikinci el araba alımında dikkat etmesi gereken hususlardan bir tanesi de araç hasar kaydı sorgulama işlemidir. Vatandaşlar araç hasar kaydı sorgulama işlemini gerçekleştirerek aracınızın hasar kaydını öğrenebilirisiniz. Vatandaşlar araç hasar kaydı sorgulama işlemini Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi internet sayfasına giriş yaparak gerçekleştirebilirler. Vatandaşlar tramer sorgulama işlemini de Tramer internet sayfasına giriş yaparak gerçekleştirebilirler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Araç sorgulama işlemleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN