Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bunlar aslında ruh ikizi'

Başbakan Yardımcısı Akdoğan: CHP zihniyetini, Güneydoğu'da HDP ambalajıyla Kürtlere satmaya çalışıyorlar. Bunların siyaseti, projesi yok

Giriş Tarihi: 6.5.2015
'Bunlar aslında ruh ikizi'
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan dün Malatya'da bir dizi temaslarda bulundu. Sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelen Akdoğan daha sonra Malatya 4. Anadolu Kitap Fuarı'nın ve AK Parti seçim irtibat bürosunun açılışlarına katıldı. Akdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

- KAFAMIZI KUMA GÖMEMEYİZ: Kürt meselesinde önemli mesafeler alındı. Kafamızı kuma gömemeyiz. Ret, inkar ve asimilasyon politikalarına son verdik. Devlet artık vatandaşını kucaklıyor. Hizmet eden, yatırım yapan devlet, zulmeden, baskı yapan tehdit eden, şantaj yapan örgüt. Kandil'en biri çıkmış "Kongreyi toplayacaktık. Ama hükümet anayasayı değiştirmiyor" diyor. Meclis kapalıyken nasıl anayasa değişsin. Bu kandırmaca. Senin tehdit ve şantajlarınla yürüyen bir süreç değil. Milleti ikna etmek sadece AK Parti'nin işi değil. Gel kendin ikna et. Ben senin örgütsel hedeflerini gerçekleştirme memuru değilim.

- CHP VE HDP: Bunlar aslında ruh ikizi, yani aynı zihniyet. CHP zihniyetini Güneydoğu'da HDP ambalajıyla Kürtlere satmaya çalışıyorlar. Biz, Van'da da Hakkâri'de de Muğla'da da Edirne'de de varız ama onlar yok. Diğerleri zaten vampir siyaseti yapıyor. Bunlar gece başka, gündüz başka. Din dersini kaldırmakta, imam hatiplerin orta bölümünü kapatmakta anlaşıyorlar. Bunların bir siyaseti, projesi yok.

- SİYASETEN TAŞRA OLDULAR: Türkiye her açıdan Avrupa'nın taşrası değil, merkezi oldu. Ortadoğu'da hadise olur, Suriye'de yüz binlerce insan katledilir, onlar sesini çıkaramaz. Mısır'da darbe olur, darbeye darbe diyemezler. Yani siyaseten taşra durumuna düşmüş, bir AB'den söz edebiliriz. AK Parti döneminde Türkiye taşra olmaktan çıktı. Kültür ve sanat anlamında bir merkez haline geldi.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bunlar aslında ruh ikizi'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN