Lüfti Elvan: Muhalefet ittifak yapıyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı, AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, Paralel Yapı ile muhalefetin işbirliği içinde olduğunu söyledi. A Haber canlı yayınında Banu El'in sorularını yanıtlayan Elvan, sadece CHP'nin seçim vaatlerinin Türkiye’ye maliyetinin 200 milyar doları bulduğunu belirtti. Elvan, "Bunlar işçinin, memurun maaşını nasıl ödeyecekler" diye sordu.

Giriş Tarihi: 6.5.2015 14:49 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 14:50
Lüfti Elvan: Muhalefet ittifak yapıyor
MUHALEFET İTTİFAK YAPIYOR

Paralel Yapı örneğin; Antalya gibi veya birçok Anadolu'nun illerinde CHP'yi desteklerken Güneydoğu'ya baktığımızda Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde de güçlü bir şekilde HDP'ye destek verdiğini görüyoruz. Yoğun bir şekilde HDP lehine yayın yaptıklarını görüyoruz. Geçmişte paralel medyanın basını, HDP aleyhine yoğun bir şekilde yayın yaparken dikkat ediniz, bu günlerde HDP aleyhine hiçbir yayın yapmıyorlar. Hatta ve hatta gittiler Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı'nı ziyaret ettiler. Bu anlamlı değil mi? Son derece anlamlı diye düşünüyorum. Burada CHP, MHP ve HDP arasında güçlü bir ittifak var.

CHP MAAŞLARI NASIL ÖDEYECEK?

Bunlar olmaz, gerçekleşmez ama siz de bize sahip çıkın şeklinde bir söylem içerisinde olduğunu görüyorum genel olarak vatandaşlarımızın. Çünkü sadece CHP'yi örnek vereyim; CHP'nin seçim beyannamesinin maliyeti aşağı yukarı 180-200 milyar dolar. O zaman bunlar bir çivi çakmayacaklar. Kamu yatırımı yapmayacaklar. İşçinin, memurun maaşını nasıl ödeyecekler acaba?

BATI GELİŞMEMİZİ İSTEMİYOR


Tabii başkanlık sistemi ile de bir anlamda artık bu vesayet anlayışının kökünden kazınması gerekiyor. Başkanlık sistemi Türkiye'nin hızlı ve güçlü bir büyüme performansını yakalayabilecek bir sistem olduğunu düşünüyoruz. Bu anlamda Batı ve gelişmiş birçok ülke, Türkiye'nin gelişmesinden rahatsız olan ülkeler, başkanlık sistemine karşı Türkiye'deki mevcut sistemin yeniden ele alınıp bir başkanlık sistemine dönüştürülmesi konusunda bize karşı bir cehpe açmış durumdalar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lüfti Elvan: Muhalefet ittifak yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN