Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çözüm süreci artık milletin meselesidir

HDP'yi "Bir yol ayrımındalar. Terör ve barış yan yana olmaz" diyerek eleştiren Davutoğlu, artık milletin meselesi olan Çözüm Süreci'nin mutlaka hedefine ulaşacağını söyledi

Çözüm süreci artık milletin meselesidir
Başbakan Ahmet Davutoğlu dün partisinin Muş ve Ağrı mitinglerinde konuştu. Kalabalığı Türkçe ve Kürtçe selamlayan Davutoğlu şu mesajları verdi:
ZİHNİYETLERİİ AYNI: CHP'nin tek partili zihniyetine sesleniyoruz; bir daha 28 Şubat'lara, imam hatiplerin kapatılmasına ve başörtüsü zulmüne izin vermeyiz. Bu kez HDP çıktı. O da Kürt ulusalcılığı yapıyor. Birliğin ve beraberliğin zedelenmesine izin verir miyiz. CHP ve HDP'nin zihniyeti aynı. İkisi de bu milleti tarihinden koparmak istiyor. Tüm ortak değerlere yabancılaştırmak istiyorlar. 12 Eylül zihniyeti ve onun arkasındaki baskıcı zihniyet ne kadar yanlışsa, HDP'nin temsil ettiği zihniyet de o kadar yanlış. Birisi Türk, birisi Kürt Baası. Tek parti döneminde olduğu gibi onlar ister ki, başka kimse konuşmasın. Türkiye'de artık baskıyla insanları susturmak mümkün mü? OHAL'i biz kaldırdık. AK Parti bu bölgede yasakları bir bir kaldırırken, HDP hiç destek vermedi. Hep silahı kullandı. Baskıya boyun eğmeyiz. HDP'nin bu bölgede uyguladığı baskıya da boyun eğmeyeceğiz. Bu ülkedeki birlik ve beraberliği kimse bozamaz.YA TERÖR YA DA BARIŞ DİLİ: Demokrasi ve silah yan yana olmaz. Terör ve barış yan yana olmaz. Ya terör dilini ya da barış dilini kullanacaklar. Siyaset yapacaklarsa, dağdan insinler. Her yerde barış dilini kullansınlar. Kendi görüşlerini kullansınlar. Ama silaha yönelirlerse, buna ne biz ne de bu meydanı dolduranlar izin vermez. Birileri çıkmış 'Kürtlerin temsilcisi biziz' diyor. Kürtleri, Sultan Alparslan'ın Selahaddin Eyyubi'nin yolunda gidenler temsil edebilir.
İNADINA BARIŞ: Birliğimizi ebediyen korumaya kararlıyız. Bu kardeşliğin karşısında olanlara ders vereceğiz. İnadına özgürlük, inadına barış, inadına eşit vatandaşlık diyeceğiz. 7 Haziran'da tarih yazmaya var mısınız? Doğuda baskı uyguluyorlar. Milletvekili adaylarımıza saldırıyorlar. Baskıyı yoğunlaştırıyorlar. Batı'da da demokrasi türküsü söylüyorlar. Buraya da gelip müftü efendiyi milletvekili adayı yapıyorlar. İnşallah 7 Haziran'da sandıklara sahip çıkacağız. 90'lı yıllarda terör, şimdi de HDP'nin ve onun arkasındaki güçlerin yaptıkları sayesinde özellikle bu bölgede istediğimiz istikrarı yakalayamadık. Biz tek vatan derken bile bunu kast ediyoruz. Bu bayrağın altında yaşayan herkes bizim devletimizin şefkat elinin himayesindedir.
ÇÖZÜM SÜRECİ HEDEFİNE ULAŞACAK: Çözüm süreci seçim sonucu ne olursa olsun, hedefine ulaşacaktır. Millete mal olan hiçbir süreç durdurulamaz.
AHMEDİ HANİ HAVAALANI: Ağrı havalimanı terminalini genişletin demişlerdi, hemen terminali açtık. Adını da artık "Ağrı Ahmedi Hani Havalimanı" yapacağız.

'RAKİPLER İÇİ BOŞ HAYALLER SATIYOR'
AK Parti seçim kampanyası kapsamında il il icraatların anlatıldığı "Millete hizmet yolunda 13 yıl" kitapçıkları bastırdı. Önsözünü Davutoğlu'nun yazdığı kitapçıklar mitinglerde vatandaşlara dağıtılacak. Kitapçıkları 'hesap verme vesikası' olarak nitelendiren Davutoğlu, muhalefetin vaatlerinin "içi boş hayaller" olduğunu belirtirken "Elinizdeki doküman bir seçim beyannamesi olduğu gibi aynı zamanda siyasi tarihimizde başka hiçbir iktidar partisinin yapmadığı bir hesap verme vesikasıdır" ifadelerini kullanıyor.

DAVUTOĞLU: HDP BARAJIN ÇOK GERİSİNDE
Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçimlere ilişkin son bilgileri katıldığı Kanal 7 programında paylaştı. CHP ve HDP'nin birbirlerinden oy çalmak için AK Parti'ye sataştığını belirten Davutoğlu, HDP için "barajın çok gerisinde, hayalin içinde olmamalılar" dedi. AK Parti'nin oy oranını "2011'in gerisinde değil" diyerek özetleyen Davutoğlu, "HDP ile paralel yapı paslaşıyor. CHP ve HDP de Diyanet'in evrensel misyonundan rahatsız olan çevrelerin peşine düştüler. Paralelciler ise devletin dini alanı kısıtlamamasından rahatsız oldular " dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çözüm süreci artık milletin meselesidir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN