Türkiye'nin en iyi haber sitesi

gençlerin cileri anlatan videosu kurgu mu?

Dün İstanbul’da öğrenim görmeye gelen lı iki öğrencinin, örgütü tarafından uğradığı mağduriyeti ortaya koyan açıklamaları sosyal medyada izlenme rekoru kırmıştı. Videonun ortaya çıkması ile birlikte sosyal medyada tartışma konusu oldu. Videoyu çeken isim sabah.com.tr aracılığıyla bu iddialara açıklama getirdi.

Giriş Tarihi: 9.5.2015 13:46 Güncelleme Tarihi: 9.5.2015 15:50
Afrikalı Müslüman gençlerin Gülencileri anlatan videosu kurgu mu?
İstanbul'da öğrenim görmeye gelen lı iki öğrencinin, örgütü tarafından uğradığı mağduriyeti ortaya koyan açıklamaları sosyal medyada izlenme rekoru kırmıştı. Videonun ortaya çıkması ile birlikte sosyal medyada tartışma konusu oldu. Videoyu çeken isim sabah.com.tr aracılığıyla bu iddialara açıklama getirdi.

İKİ AFRİKALI GENÇ İSTANBULDA ÖĞRENİM GÖRÜYOR

İstanbul Kağıthane'de çiçekçilik yaptığını söyleyen Muhammet Çetin çektiği videonun tamamen gerçek olduğunu, videoda konuşan Afrikalı iki öğrencinin İstanbul'da İmam Hatip Okullarında öğrenim gördüğünü söylüyor.

VİDEO TAMAMEN DOĞAL BİR KONUŞMA ESNASINDA ÇEKİLDİ

Sabah.com.tr'ye konuşan Muhammet Çetin açıklamalarında şu ifadelere yer verdi,

"Bu iki öğrenci arkadaşla Esenler Belediyesi'nin bir etkinliğinde tanıştık. Fatih'te oturduklarını söyleyince arabama aldım. Yol boyunca sohbet ederken çok donanımlı ve Türkçe'yi güzel konuştuklarını farkettim. Türkiye'deki gündemle ve Fetullah Gülen ile ilgili önemli açıklamalar yapıyorlardı. Ben araba kullandığım için yanımdaki arkadaşımdan çekmesini rica ettim. Uzun bir konuşma oldu sadece kısa bir bölümünü yayınladık. Çok ilginç şeyler anlattılar. Paralelcilerin Afrika ülkelerinde sadece devlet kademelerindeki insanların çocuklarını okuttuklarını, kesinlikle fakir çocuklarla ilgilenmediklerini söyledi. Bu insanlar kesinlikle gerçek. Video tamamen doğan bir sohbet sırasında çekildi. Mağdur edilmelerini istemediğim için kimliklerini açıklamıyorum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Afrikalı Müslüman gençlerin Gülencileri anlatan videosu kurgu mu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN