Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP ve HDP'ye 'CHDP' diyebiliriz

CHP ve HDP'nin ruh ikizi olduklarını belirten Başbakan Davutoğlu: İkisi de bu milletin tarihi ile barışık değildir. İkisi de bir olmuş Diyanet'e saldırıyor. Onlara artık CHDP diyebiliriz

CHP ve HDP'ye 'CHDP' diyebiliriz
Başbakan Ahmet Davutoğlu dün partisinin Bitlis ve Adıyaman mitinglerinde konuştu. HDP, CHP ve Paralel Yapı'ya yüklenen, Çözüm Süreci'nin Türkiye için önemine vurgu yapan Davutoğlu, şu mesajları verdi:

BİZ KARDEŞLİK DİYORUZ:
AK Parti 12 yılda ret politikalarını tarihin çöplüğüne attı. Bir CHP, bir de HDP var. İkisi birlikte Diyanet ve imam hatibe karşı çıkmaya çalışıyor. CHP zihniyeti, bu toprakların öz evlatlarının dilleri, lehçeleri ve kültürleri yok saydı. Onun ardından HDP yiğit Kürt kardeşlerimizi tarihten koparmaya yönelik bir zihniyetin peşinde. Kürtleri istismar ederek, siyaset yapmaya çalıştılar. Şimdi de Alevi vatandaşlarımızı istismar ediyorlar.BİRİ TÜRK DİĞERİ KÜRT BAAS'I:
CHP ve HDP ruh ikizi gibi. Biri Kürt, diğeri ise Türk Baas'ı. Türkiye'nin bütününde aziz vatandaşlarımızla buluşabilen tek parti AK Parti'dir. Ne HDP ne CHP bu milletin tarihi ile barışık değildir. CHP de, HDP de aynı zihniyete sahiptir. İkisi bir olmuş Diyanet'e saldırıyor. Onlara artık CHDP diyebiliriz. 'Allah Kürtçe bilmiyor mu?' diye soruyor. Allah mutlak ilim sahibidir. Bütün diller mukaddestir. Hepsi aynı güzelliği verir bize. Aralarında bir farklılık gözetmeyiz.

PAPA NE DİYORSA AYNISINI SÖYLÜYOR:
HDP'nin eşbaşkanı, Ermeni diyasporasında, Bitlis'i Ermeni haritası içerisinde gösteren haritanın önünde konuşma yapıyor. Bitlis'i yakıp yıkanların yaptığı zulmü unutup, dedelerimizin soykırım yaptığı iddialarına destek verenlere bu topraklarda oy verecek misiniz? Papa ne diyorsa, bunlar aynısını söylüyor. Ermeni diyasporası ne söylüyorsa, bunlar aynısını söylüyor. Bütün bu kıskaç hareketlerine paralele, CHP'ye, HDP'ye ve eski Türkiye'yi isteyen MHP'ye hayır demeye hazır mısınız?

PROVOKASYONLAR DEVREYE GİRDİ:
Çözüm Süreci başlattığımızda gezi provokasyonlarıyla Türkiye'yi kaosa sürüklemek istediler. Ardından 17-25 Aralık'ta Paralel çeteyi devreye soktular. Çözüm süreci tam nihai hedefine ulaştı derken, 6-7 Ekim provokasyonunu devreye soktular. Seçimde ne netice alınırsa alınsın çözüm süreci kararlıkla nihayete erecektir. Çözüm süreci ile birlikte kıyamete kadar kardeşlik diyeceğiz.

SEÇİMİ KAYBEDEN İSTİFA ETSİN:
(İngiltere'de seçimi kaybeden muhalefet liderlerinin istifa ettiğini hatırlatarak) Buradan Demirtaş'a, Kılıçdaroğlu'na, Bahçeli'ye çağrıda bulunuyorum. Ben hazırım. Eğer seçimi kaybedersek ki kaybetmemiz mümkün değil Allah'ın izniyle, ertesi gün siyaseti bırakacağım. Peki siz bırakmaya hazır mısınız koltuklarınızı? Bırakmazlar, çünkü onlar o koltuklardan nemalanıyorlar. Bizim için koltuk her an terk edilebilecek bir dünyalık makamdır. İşte çağrıda bulunuyorum; kim seçimi kaybederse siyaseti bıraksın.

'İSLAMIN DA BAŞARISI'
Tunus Nahda Hareketi lideri Raşid el- Gannuşi, AK Parti'nin Adıyaman mitingine Başbakan Davutoğlu'nun davetlisi olarak katıldı. İslam dünyasının AK Parti'den çok şey beklediğini söyleyen Gannuşi, "Adalet ve Kalkınma Partisi'nin başarısı sadece Türkiye'nin değil, aynı zamanda İslam aleminin, İslam alemindeki mazlumların, özgürlük savaşçılarının da başarısıdır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP ve HDP'ye 'CHDP' diyebiliriz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN