milletvekili adayından 'e ağır sözler

Giriş Tarihi: 9.5.2015 13:46 Güncelleme Tarihi: 9.5.2015 15:37
HDP milletvekili adayından Diyanet'e ağır sözler

Paralel Suç Örgütü ve ittifakının Türkiye’deki din hizmetine saldırısı sürüyor. Fetullahçı örgüt medyası yazarlarından sonra HDP İstanbul Milletvekili adayı ’dan hakkında sert açıklamalar geldi. HDP’li aday Diyanet’i Yezid yetiştiren kurum olarak nitelendirdi.

seçim bildirgesine koyduğu "'nı kaldıracağız" vaadini her geçen gün ileri götürerek adeta İşlerine hakaret edecek seviyeye getirdi. HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, miting yaptığı her meydanda Diyanet İşeri'ni kaldıracağını söyleyerek dini değerlere olan saygısızlığını gözler önüne seriyor.

"YEZİD ZİHNİYETİNİ GELİŞTİREN KURUM…"

HDP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı , tartışmaları biraz daha ileri götürerek, Diyanet İşleri Başkanlığı'na "Yezid zihniyetini geliştiren kurum" dedi.

Kaya, Diyanet İşleri Başkanlığı'nı tanımlarken, "Bu topraklarda Yezid zihniyetini geliştiren, dini egemen kültürün bir nesnesi haline getiren, din aracılığıyla halkları afyonlayan, uyuşturan bir mekanizma vazifesi görmüştür" dedi.

"BU NASIL TÜRKİYELİLEŞME!"

Müslüman bir ülkede siyaset yapan HDP'nin İslami bir kuruma bu denli nefretle saldırması akıllara "Türkiyelileşeceğiz" sözlerini getirdi.

Kürt siyasetini Türkiyelileştireceğiz vaatleriyle meydanlarda oy isteyen HDP'nin vekil adayları, Türkiye halklarının değer verdiği Diyanet İşleri'ne saldırması, manevi değerleri yok sayması "bu nasıl bir "Türkiyelileşme"" sorusunu sordurttu!

Kaynak: ETHA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP milletvekili adayından Diyanet'e ağır sözler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN