Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Avrupa'nın güvenliği doğumuzdan başlıyor"

Giriş Tarihi: 10.5.2015
Avrupa'nın güvenliği doğumuzdan başlıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan dün İstanbul'da Wyndham Grand Hotel'de düzenlenen İktisadi Kalkınma Vakfı'nın "50. Yılında Türkiye-AB İlişkileri" programına da katıldı. Konuşmasında "Avrupa'nın istikrarı Türkiye'ye bağlı" mesajı veren Erdoğan'ın sözlerinden satırbaşları şöyle:
* SİYASİ ENGELLEME: AB üyeliğine her fırsatta stratejik bir düzeyden baktık. Gerekli tüm adımları attık. Biz müzakerede ilerleme kaydedelim diye çırpınırken onlar önümüzü kesmek için olmadık yollara başvurdular. AB'yle 2005'te başlayan müzakere sürecinde bugüne kadar 14 fasıl açıldı. Açılması gereken diğer fasıllar ise şu an tamamen siyasi engellemelere takılmış durumda. Madem bu kadar önem veriyorsun, öyleyse bir an önce fasılları aç ki Türkiye bu yönde bir dönüşüm gerçekleştirsin. Gerekirse Kopenhag siyasi kriterlerinin adını Ankara Kriterleri olarak değiştiririz, yolumuza devam ederiz.
* İSTİKRARIN ANAHTARI: Bölgemizdeki çatışmalar AB'nin Türkiye ile ilişkilerini çok daha ileriye taşımasını gerekli kılıyor. Avrupa'nın güvenliği bizim doğu sınırlarımızda başlıyor. Türkiye-AB sadece siyasi değil ekonomik istikrarının da anahtarıdır.
* AB HARİTAMIZI MİLLET ÇİZECEK: Bugüne kadar AB ile persfektimizi tayin eden de yol haritamızı çizen de milletimiz oldu. Bundan sonra da milletimiz çizecektir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Avrupa'nın güvenliği doğumuzdan başlıyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN