Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Davutoğlu mesajı yayımladı

Giriş Tarihi: 10.5.2015 21:33 Güncelleme Tarihi: 10.5.2015 21:52
Başbakan Davutoğlu Anneler Günü mesajı yayımladı

Başbakan , "Hiçbir ocağın sönmesini, hiçbir annenin gözyaşı dökmesini istemediğimiz Türkiye'nin istisnasız bütün annelerini sevgiyle, hürmetle selamlıyor, 'nü kutluyorum" dedi.

Başbakan Davutoğlu, dolayısıyla yayımladığı mesajında, "Ülkemdeki ve dünyadaki bütün annelerin Anneler Günü'nü yürekten kutluyorum. Özellikle şehit annelerine bu çok özel gün vesilesiyle sonsuz hürmetlerimizi ve milletimiz adına şükranlarımızı arz ediyorum. Allah bütün annelerden ve özellikle şehit annelerinden ebediyen razı olsun" ifadelerini kullandı.

Kendilerinin, anneliği en mukaddes ve en çok hürmete layık bir değer olarak gören bir inancın, kültürün ve törenin mensupları olduğunu belirten Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Yüce kitabımızın 'onlara öf bile demeyin' emri gereği anne ve babalarımıza hürmette kusur etmeyiz. Bu anlamda anne ve babalarına hürmetsizlik edenleri de asla hoş görmeyiz. Yetim ve öksüz olarak büyümüş bir Peygamberin ebedi rehberliğinde şekillenen inancımız ve kültürümüzde 'cennet annelerin ayakları altındadır.' Bütün gençlerimize ve evlatlarımıza bugün ve her gün hakları ödenmez annelerinin gönüllerini almaları gerektiğini bahusus hatırlatıyor, toplumsal dokumuzun en büyük güvencesi olan ailemizin temel direği bütün annelere sonsuz hürmetlerimi takdim ediyorum."

Başbakan Davutoğlu, mesajında şu ifadelere de yer verdi:

"Allah hiçbir anneye evlat acısı yaşatmasın diyerek çıktığımız demokrasi ve hukuk yolunda özellikle annelerimizin rızasını, duasını her şeyden çok önemsiyoruz. Hükümet olarak bütün imkanlarımızla annenin, ailenin ve toplumun güçlenmesine çalışıyoruz. Kız çocuklarımızın eğitiminden engelli çocukların okumasına, eşini kaybeden kadınların maaş almasından şehit annelerine kadar anneyi, aileyi ve toplumu koruyan sosyal politikalarımızı geliştirerek sürdüreceğiz.

Hiçbir ocağın sönmesini, hiçbir annenin gözyaşı dökmesini istemediğimiz Türkiye'nin istisnasız bütün annelerini sevgiyle, hürmetle selamlıyor, Anneler Günü'nü kutluyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu Anneler Günü mesajı yayımladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN