Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: size ne yaptı

Cumhurbaşkanı 'de toplu açılış töreninde konuştu.

Giriş Tarihi: 11.5.2015 14:02 Güncelleme Tarihi: 11.5.2015 16:34
Erdoğan: Diyanet size ne yaptı

Recep Tayyip 'de toplu açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu.

RİZE'DEN MUHTEŞEM GÖRÜNTÜLER- TIKLAYIN

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Ana muhalefetin genel başkanı rahatsız olmuş. Benim hemşehrilerimle bir araya gelmemin demokrasiye zarar verdiğini söylüyor. Aynı zihniyetteki bir gazeteci de daha önce Sovyetler Birliği dönemine övgü düzüp, milletimizi tahkir ederek demokrasinin sandıktan geçmediğini söylemişti. Hatta daha ileri gidip, ana muhalefetin terör örgütünün güdümündeki partiyi ittifak yapmaya, silahlı ya da silahsız mücadeleye davet etmişti. Bu gazeteci geçtiğimiz günlerde ana muhalefetin TV'sinde ne diyor biliyor musunuz: "Başını örten kadın özgürlüğünden vazgeçmiştir"
Ah benim kardeşlerim ah. Bunlara gereken dersi 7 Haziran'da vermeniz lazım.

Şimdi de birisi çıkmış, arkasında terör örgütü. Onun desteğiyle yürüyor zaten. O da diyor ki işçilerin kabesi Taksim'dir. Ah benim Kürt kardeşlerim. Benim Kürt kardeşlerim dindardır. Ama kalkıp da bu ülkenin Müslüman insanlarına, kalkıp Kabe'yi Taksim olarak gösterenlere 7 Haziran'da gereken dersi verecek misin?

ŞİMDİ DE ALKIŞ TUTUYORLAR, NEREYE BİLMEM

Her darbeyi, her cuntayı desteklediler. Şimdi de alkış tutuyorlar, nereye neye bilemem. Menderes ve arkadaşlarının kanı hala bunların ellerinde. Türkiye'nin daha sonra yaşadığı krizlerin temelinde 27 Mayıs sıyla tesis edilen sistem vardır. Bunun arkasında ise akademisyenleriyle, siyasetçileriyle tam kadro tek parti döneminin yönetimi olduğunu biliyoruz. 1970'lerin başındaki cunta hareketlerinin gerisinde de daima CHP gölgesi olmuştur.

PROBLEM SAPIK ZİHNİYETLERDE

Demokrasi yoluyla elde edemediği iktidarı tehdit yoluyla gasp etmek bu zihniyetin klasik yöntemidir. Nitekim 1997 yılında 28 Şubat döneminde yine aynı yöntemle bir kez daha iktidarı gasp ettiler. Ana muhalefet partisinin Ankara'da hem de listenin ilk sırasında milletvekili bir bayan var. Bu aday kim biliyor musunuz? 28 Şubat döneminde insanlarımızın inancına, bilhassa başörtülü kızlarımıza yönelik baskıların en büyük savunucusudur.

RİZE'DEN MUHTEŞEM GÖRÜNTÜLER- TIKLAYIN

Biliyorsunuz başörtüsünü serbest bırakmak için bir anayasa değişikliği yapmıştık. Hani meşhur 411 el kaosa kalktı diye başlığın atıldığın o günü hatırlıyorsunuz değil mi? AYM bu değişikliği iptal etmiş, o zaman genel başkanı olduğum partiye kapatılma davası açıldı.
Başörtülü - başı açık aralarında problem yok. Problem bu sapık zihniyetlerde. Ne oldu? Bu yasalar çıktı kıyamet mi koptu?


BUNLAR KÖKSÜZ

Ama bunların zihniyeti karanlık. Bunlarda kök yok kök, köksüz. Sıkıntı burada. Bugün artık yönünü geleceğe çevirmiş 2023 için çalışan bir Türkiye var. Ama ana muhalefet partisi hala o günleri özlüyor.

Ankara'da hem de birinci sırada gösterdiği adayla bu özlemi çok açık ortaya koyuyor. 28 Şubat'ın temsilcilerinin koltuğunu hiç boş bırakmıyor. Adları sosyal demokrattır ama kendileri faşisttir. Kavgaları bu milletin dertleriyle kültürüyle inancıyla, ağızlarından milletimizin değerlerine ilişkin hiçbir söz çıkmaz. Lafa gelince saygılı olduklarını söylerler, ama her seferinde milletin değerlerine saldırmaktan geri durmaz.

ANA MUHALEFETİN SAYIN BAŞKANI, BİZ BU OYUNU DAHA ÖNCE GÖRDÜK

Birisi çıktı ne diyor, çok önemli. "İmam hatip okullarının orta kısmını kapatacağız" diyor. Bunu kim diyor? CHP. Fakat şöyle de kamufle ediyor 1+8+4. Ana muhalefetin sayın başkanı, biz bu oyunu daha önce gördük. Bu senaryoyu daha önce gördük. Artık bunları yutturamazsın. Müslüman bir sokulduğu delikten bir daha sokulmaz. Geçti o iş.

RİZE'DEN MUHTEŞEM GÖRÜNTÜLER- TIKLAYIN

İMAM HATİPLİ HARVARD'DA NASIL OKUR? OKUR İŞTE BAL GİBİ OKUYOR

Kızlarım kapıdan geri çevrildi. Maalesef, kendi ülkemde üniversiteye gidemediler. Yurtdışına göndermek zorunda kaldım. Gidip Amerika'da, İngiltere'de okuyabildiler ama burada okuyamadılar. E erkek evladım da okuyamadı. Yüksek puanı olmasına rağmen o da katsayıya takıldı. O da gitti ABD'de lisans eğitimini aldı, Harvard'da master'ını bitirdi. E niye kıskanıyorlar işte, mesele bu. İmam hatipli Harvard'da nasıl okur? Okur işte bal gibi okuyor.

NE YAPTI SANA DİYANET?

Terör örgütünün arkasına alan parti ne diyor? 'i kaldıracağız diyor. Ne yaptı sana Diyanet? Kaynak… Hani sözler veriyorlar ya, ekonomiyi düzelteceğiz falan.

RİZE'DEN MUHTEŞEM GÖRÜNTÜLER- TIKLAYIN

BUNLAR ŞAKLABAN YA

Bunlar şaklaban ya. Bunların ekonomiyi falan yönetecek halleri yok. Bunlar şu anda ellerindeki belediyeleri yönetemiyorlar. Ellerindeki belediyelerin olduğu yerler pisilikten geçilmiyor. Suistimal almış başını gidiyor. Arka sokakları dolaşın çöplükten geçilmiyor. Adeta İstanbul'u belediye başkanı olarak aldığım zaman İstanbul neyse şu anda oralarda da onu görüyorum, çöp dağları. İşte Van'da bilboardlara ne asmışlar, musluklarından kan akan bir Van. Musluktan kan akar mı? Ama bunların musluklarından akar. Musluklardan bulanık, çamur suyu, yosunlu su aktığını biliyorum ama kan aktığını hiç görmemiştim ama bunlarınkinden akar."

RİZE'DEN MUHTEŞEM GÖRÜNTÜLER- TIKLAYIN

Sözcü'nün İftirası bu defa cezasız kalmayacak

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Diyanet size ne yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN