Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Darbeye desteğin itibarı olmaz"

Star Gazetesi yazarı Cem Küçük, Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök'ün 12 Eylül darbesini savunan tutumunu eleştirdi. A Haber’de Salih Nayman’ın sunduğu Memleket Meselesi programında konuşan Cem Küçük, Ertuğrul Özkök'e ve Cumhuriyet Gazetesi’ne göre iyi darbe kötü darbe anlayışı var dedi. Dünyanın hiç bir yerinde darbeyi savunan bir aydının itibar görmeyeceğini belirten Küçük çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 13.5.2015 13:03 Güncelleme Tarihi: 13.5.2015 13:08
Darbeye desteğin itibarı olmaz

DARBEYE DESTEK VEREN BİRİNE İTİBAR OLMAZ

Dünyanın hiçbir yerinde bir darbeye destek veren bir aydının hiçbir yerde itibarı olmaz. Ordu gelecek yönetime el koyacak sende bir aydın, yazar, sanatçı, iş adamı olarak bu darbeyi savunacaksın. Adamı sokakta yürütmezler. Biz de hala Özkök gibi darbeyi seven, onu alkışlayan, ordudan medet umanlar var. Kenan Evren emekli olduktan sonra onun berbat resimlerini satın alıp, ona maddi manevi destek veren bir çok iş adamının da kimler olduklarını çok net şekilde biliyorum.

1960 VE 28 ŞUBAT İYİ, 1971 VE 1980 KÖTÜ

Cumhuriyet Gazetesi o dönem öyle, bu dönem böyle bu işine gelmeyen darbe olduğu için. 1980'de o darbeyi savundu çünkü ordu güçlü görüyor, bir şey yapamaz savunuyor. Bugün itiraz ediyor çünkü 80 darbesinin ülkücüler, milliyetçilerle beraber solda bir darbe olduğunu görüyor. Mesela Cumhuriyet Gazetesi bunu 1960 darbesi için yapmaz, bunu 28 Şubat için yapmaz. Çünkü onlara göre iyi darbe – kötü darbe var. 1960 ve 28 Şubat iyi darbe, 1970-80 kendilerine yapıldığı için birazda kötü darbe. İşte bu da Türkiye'deki sol entelektüellerin, sol aydınların ne kadar içinin boş olduğunu gösteriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Darbeye desteğin itibarı olmaz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN