Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nın ziyaretinin sırrı çözüldü

yapının medya organı Zaman'ın patronu 'nın 'ı Pensilvanya'nın talimatıyla ziyaret ettiği ortaya çıktı. Dumanlı'nın HDP'ye medyada tam destek sözü verdiği öğrenildi.

Giriş Tarihi: 13.5.2015 09:56 Güncelleme Tarihi: 13.5.2015 11:08
Ekrem Dumanlı'nın Diyarbakır ziyaretinin sırrı çözüldü
Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı'nın Diyarbakır'a giderek HDP'li Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile yaptığı görüşmenin ardından paralelin HDP'ye barajı geçmesi için medya desteği çıktı. Görüşmede paralelin Pensilvanya'daki lideri Gülen'in talimatıyla Dumanlı'nın, Kışanak'a medya desteği vereceklerini söylediği öğrenildi. Dumanlı daha sonra gazete ve ajanstaki yöneticilere yol haritasını anlattı.

GÖRÜŞMEDE HEDEF BELİRLENDİ

30 Mart Yerel Seçimleri ve 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP ve MHP ile yaptığı ittifak tutmayan paralel yapının şimdiki hedefi ise HDP'nin barajı geçmesi.

'Nezaket ziyareti'nden ittifak çıktı

Daha düne kadar Ekrem Dumanlı'nın KCK ve PKK bağlantısıyla yerden yere vurduğu HDP'li Kışanak ile yaptığı sır görüşme gündeme oturmuştu. Dumanlı belediyeye arka kapıdan girdiği görüşme için 'rutin bir nezaket ziyareti' açıklaması yapmıştı. O görüşmede paralel yapı ve HDP'nin yaptığı ittifak anlaşmasının detayları ortaya çıktı.

Demirtaş'ı parlatın talimatı


HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın özellikle paralel yapının yayın organlarının sosyal medya adreslerinden yoğun şekilde paylaşımla parlatılması kararlaştırıldı.

Batıda güçlü olana destek

Paralel yapının HDP'nin dışında batı illerinde de muhalefetten hangisi güçlüyse onun için medya desteğini yoğunlaştıracağı öğrenildi. Zaman yazarı Şahin Alpay daha önce oyunun CHP'ye olduğunu ancak şartların değiştiğini belirterek yazısında 'HDP'den başka çare yok' dedi. Yine Ali Bulaç da HDP'nin barajını geçmesi yönünde kaleme aldı.

İşte alınan kararlar

- Paralel yapının yayın organları Güneydoğu'da seferber edilecek. HDP'nin tüm etkinlikleri takip edilip geniş haberler yapılacak.
- Yayın organlarının sosyal medya hesaplarından Demirtaş'ın mitingleri, ziyaretleri yoğun şekilde paylaşılacak.

- Yazarlar belirli aralıklarla HDP'nin barajı geçmesi gerektiği vurgusu yapan yazılar kaleme alacak.

Akşam

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekrem Dumanlı'nın Diyarbakır ziyaretinin sırrı çözüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN