Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İftira kasetini Mustafa Yeşil yaydı

Latif Erdoğan, Meral Akşener hakkında hazırlanan iftira kasetini Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil'in izlettirmek istediğini söyledi

Giriş Tarihi: 13.5.2015
İftira kasetini Mustafa Yeşil yaydı
Latif Erdoğan'ın aHaber'de Meral Akşener hakkında paralel örgüt tarafından ortaya atılan iftira kaseti hakkında yaptığı açıklamaların yankısı sürüyor. Önceki gün kamuoyuna bir açıklama yaparak iftira kasetini Gülen'in önemli bir adamının kendisine izlettirmek istediğini ancak bu kurgu ve iftira kaseti izlemek istemediğini söyleyen Erdoğan, o ismin Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil olduğunu söyledi.

"AKIL ALMAZ İFTİRALAR"
Mustafa Yeşil'in çıkıp kamuoyuna açıklama yapmasını ve Meral Akşener'den özür dilemesi gerektiğini ifade eden Latif Erdoğan, "2011 Ocak ayında Hür Adam filminin galasına Kemaleddin Özdemir de geldi. Gala öncesi üstadın talebelerinin de bulunduğu bir ortamda birlikte sohbet ettik. Kemaleddin Özdemir'in cemaatle o sıralarda ilişiği kesilmişti. Onunla görüşmek de yasaklanmıştı. Bu görüşmemiz, cemaat üyelerini çok rahatsız etti. O hafta içinde, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'ndaki odama, vakıf başkanı Mustafa Yeşil geldi. Bana, Kemaleddin Özdemir hakkında bazı akıl almaz iddialarda bulundu" diye konuştu.

"KASET DİYANET'E GÖTÜRÜLDÜ"

Yapılanların apaçık bir iftira olduğunu söyleyen Erdoğan, "Mustafa Yeşil beni ikna etmediğini anlayınca da elimizde Özdemir'in Meral Akşener'le ilişkilerini belgeleyen kaseti var, istersen izle, diyerek çantasından kaseti çıkarmaya yeltendi. Ben de 'Gerek yok. Bir mümin böyle durumlarda bu apaçık bir iftiradır demelidir ve ben de öyle diyorum' diyerek konuyu kapattım. Daha sonra, Kemaleddin Bey'le ortak bir dostumuza bu olanları anlattım. Bana, aynı kasetin, Kemaleddin Bey'in dini ateşe olarak tayinini engellemek için Diyanet İşleri Başkanı'na da götürüldüğünü, onun da denilenlerin hepsini aynı şekilde reddettiğini söyledi" dedi. Erdoğan, iftiranın kaynağında Fethullah Gülen'in olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İftira kasetini Mustafa Yeşil yaydı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN