Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Soylu: Yapanın yanına kar kalmaz!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu A Haber Ankara Temsilcisi Murat Akgün’ün sorularını yanıtladı. Süleyman Soylu TSK'daki 'paralel yapı' soruşturması ile ilgili, "Kimlerin kripto olduğunu bilmiyoruz" değerlendirmesini yaptı. Soylu, Hakimler Ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun, 4 savcı ve 1 hakim hakkındaki ihraç kararını "doğru" bulduğunu da söyledi.

Giriş Tarihi: 13.5.2015 16:15
Soylu: Yapanın yanına kar kalmaz!

KİMLERİN KRİPTO OLDUĞUNU BİLMİYORUZ

Çalışma usullerine ve esaslarına gelince bu rakamı çok abartılı buluyor değilim. Kimlerin kripto olduğunu, kimlerin kendisini gizlediğini henüz biliyor değiliz. Eğer bu bin rakamı subay, astsubay nezdinde bu kadar yüksek bir rakamsa bu ciddi tehlike barındıran durumdur.

HSYK'NIN KARARI DOĞRUDUR

Bu ülkede darbe yapanların yanına kar kalmaması gerektiğini söyleyen bizleriz. Bu darbeyi askeri bürokrasi yaparsa suç olacakta, yargı bürokrasi yaparsa suç olmaz mı? Bugün yapılan doğrudur, HSYK'nın yaptığı doğrudur. Türkiye bunu yapanın yanına kar bırakmayacak bir anlayışla karşılamıştır ve bu devam edecektir.

BAHÇELİ, EVREN KÜRSÜSÜNE PARA VERDİ

Bir taraftan 6-7 Ekim olaylarını kışkırtan bunlardır. MHP'nin lideri Devlet Bahçeli kendi iktidarı döneminde, 2002 Nisan ayında Kenan Evren kürsüsünün Atlantik Üniversite'sinde açılabilmesi için kendi bulunduğu bakanlığın fonundan 480.000 dolar para yardımında bulunmuş. Bu samimiyetsiz ve iki yüzlü bir davranıştır.

Bir taraftan ülkede hem sağcı ve hem solcu gençlerin birbirini katletmesine seyirci kalan bir anlayışı eleştireceksiniz, bunu gençlerimizin üzerinde oluşturulan bir travma, bir hasar olarak göreceksiniz ama iktidara geldiğinizde yaptığınız ilk iş Amerika'da Atlantik Üniversitesi'nde 480 bin dolar, 2002 Nisan ayında bir parayı Kenan Evren Enstitüsü'ne orda sağlayacaksınız. Bu meblağ Devlet Bahçeli'nin imzası ile ortaya çıkmış.

BUNLARI ÜST AKIL YÖNETİYOR

Bunların ne demokraside, ne insan haklarında, ne milliyetçilikte samimiyetleri var. İstedikleri zaman HDP ile bir arada oluyorlar. Bunların bir üst akıl tarafından yönetildiği aşikardır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soylu: Yapanın yanına kar kalmaz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN