Kendilerine yeni bir Kâbe arıyorlar

Giriş Tarihi: 15.5.2015
Kendilerine yeni bir Kâbe arıyorlar

Van'da isim vermeden HDP lideri Demirtaş'ı eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan: Birileri Kuran'ın Kürtçe mealini sizlerle paylaşmaktan rahatsız oldu. Kendilerine yeni Kâbe arayanları tabiî ki Kuran rahatsız eder

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Van'da Beşyol Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu, şu mesajları verdi:

BİRBİRİNE KARIŞTIRMAYIN:
Eğer bugün Van, arzu ettiğimiz yerde değilse, inanın bunun sebebi biz değiliz. Ne demek istediğimi anlıyorsunuz değil mi? Siz bunun sorumlularını gayet iyi biliyorsunuz. Bu seçimlerde Van geleceğine sahip çıkıyor mu? Bu seçimlerde Van tercihini hizmetten yana yapıyor mu? Ama o Pensilvanya hizmeti değil, bunları birbirine karıştırmayalım. Allah birliğimizi, beraberliğimizi, uhuvvetimizi daim kılsın.



KÜRT KARDEŞİM, CANIM KARDEŞİM:
Şimdi soruyorum; ey benim Kürt kardeşim, sen hizmete mi oy vereceksin, yoksa musluklardan kan akıtanlara mı oy vereceksin? Bilboardlarda, raketlerde, duraklarda musluklardan kan akıyordu, fakat eleştiriler başlayınca, şimdi bugün baktık ki musluklardan akan suyun rengi değişmiş. Ah benim Kürt kardeşim, canım kardeşim biz size sevdalıyız, ama siz bizi anlamakta zorlanıyorsunuz. Ben bu alandakileri tenzih ediyorum. 7 Haziran bir kırılma noktasıdır. 7 Haziran'da terörü arkasına alanlar mı kazanacak, yoksa bu millete sevdalı olanlar mı kazanacak? Bu bakımdan çok önemli.

SADECE ALLAH'IN HUZURUNDA RÜKUDA EĞİLİRİZ:
Şu konuda rahat olun; biz sadece Allah'ın huzurunda rükuda eğiliriz. Biz, böyle örgüt liderlerinin karşısında eğilenlerden değiliz. Biz, legal görünümlü illegal örgütlerin de örgütlerin de liderlerinin karşısında eğilenlerden değiliz. Bizde ubudiyyet sadece Allah'adır. Kula kulluk yok bizde, sadece Allah'a kulluk var.

BELEDİYENİN GÖREVİYDİ, YAPMADI:
Başbakanlık dönemimde DSİ'ye talimat verdim ve Van'ın su problemini biz çözdük. Bu belediyenin göreviydi. Ama yapmadı. Niye, biz yaptık, çünkü burada benim vatandaşlarım yaşıyordu, bu nedenle biz yaptık. Depremde aynı gece buraya geldik. Ortada belediye yok. Onların iş makineleri yok, kayıp. Ankara'da durmadık, tüm imkânlarımızı ile seferber olduk. En kısa sürede Van'ı en iyi konuma getirdik. Söz verdiğimiz her şeyi yaptık. Kayıplarımızı geri getiremeyiz. Ama depremde şehirde yaşanan yıkımı telafi ettiğimize inanıyorum. 2023'de hep beraber el ele Van'ı bölgesinde parlayan yıldız haline getireceğiz.


ARKADAŞINA GÖNDER
Kendilerine yeni bir Kâbe arıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN