Mehmet Görmez'den Filistin'e tarihi ziyaret

Giriş Tarihi: 15.5.2015
Mehmet Görmez'den Filistin'e tarihi ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Miraç Kandili dolayısıyla Kudüs'te. Görmez, cuma namazını Mescid-i Aksa'da kılacak, Filistin Devlet Başkanı Abbas'la görüşecek

Filistin Din İşleri ve Evkaf Bakanı Şeyh Yusuf Edais'in resmi daveti üzerine dün Filistin'e giden Görmez, akşam namazını Mescid-i Aksa'da kıldı. Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'nın (TİKA) Kudüs'te düzenlediği iftar programına da katılan Görmez, ziyaretinin bugünkü bölümünde Kudüs dini temsilcileriyle buluşacak. Ardından cuma namazını Mescid-i Aksa'da kılacak.

ABBAS İLE GÖRÜŞECEK

Miraç Kandili'ni Kudüs'te idrak edecek olan Görmez, el- Halil kentine geçerek çeşitli sosyal programlara katılacak. Burada Müslümanlarla bir araya gelecek olan Görmez, Filistin Din İşleri ve Evkaf Bakanı ile gerçekleştireceği ikili görüşmenin ardından Beytullahim'e hareket edecek. Doğu Kudüs'e de geçecek olan Görmez'in Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas ile de görüşmesi bekleniyor.

BUGÜN MİRAÇ KANDİLİ
Hz. Muhamed'in, Allah'ın huzuruna yükseldiği gece olarak kabul edilen Miraç Kandili, bugün idrak edilecek. Üç ayların ilki recep ayına denk gelen Miraç Kandili ile ilgili mesaj yayınlayan, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez: "Eşref-i mahlûkat olmanın bilinciyle daha ferasetli bir bakış, daha merhametli bir lisan, daha güzel bir ahlak, daha ümitvar bir yürek, daha huzurlu bir dünya için dualarımızı miraca gönderelim" ifadelerine yer verdi.

KÜRTÇE MESNEVİ YAYIMLANDI
Konya Büyükşehir Belediyesi, Hazreti Mevlana'nın dünyaca tanınan eseri Mesnevi'yi ilk kez Kürtçe'ye çevirerek yayımladı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yapılan tercüme ile Mesnevi'nin 24 dünya dilinde basımının yapıldığını kaydetti. Akyürek, 6 ciltlik Kürtçe tercümenin, İran'ın Kürt bölgesindeki alimlerinden Mela Ahmede Şerefxani tarafından yapıldığını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet Görmez'den Filistin'e tarihi ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN