'Yassıada hâkimi gibi'

Başbakan Davutoğlu, meslekten atılan 17 Aralık savcısı Celal Kara'nın Menderes'li tehdidine cevap verdi: Kendini bilmez savcı, Yassıada hâkimi olduğunu zannediyor

'Yassıada hâkimi gibi'
Başbakan Ahmet Davutoğlu, siyasi iktidarı eski Başbakan Adnan Menderes'in idam edilmesi üzerinden tehdit eden sabık savcı Celal Kara için "Kendisini Yassıada hâkimi zannediyor" dedi. AK Parti'nin dün Muğla ve Aydın'da düzenlediği mitinglerde konuşan Davutoğlu, şu mesajları verdi:
BUNLAR BİZİ TANIMIYOR: 7 Haziran'a giderken, bütün darbeciler bir araya geldiler. Bu savcılardan biri (HSYK tarafından ihraç edilen Celal Kara) diyor ki 'bu iktidarın sonu da Adnan Menderes'in sonu gibi olacak.' Bizi tanımıyor bunlar. Zannediyorlar ki biz tehditten yılar, onların bu sözleri karşısında geri adım atarız.
ŞEHİTLİK BAŞIMIZ ÜZERE: Biz tehdide boyun eğer miyiz? Biz bu yola gerektiğinde kefenimizle çıkmış, başımızı koymuşuz. Baş veririz ama baş eğer miyiz? Darbecilere, vesayetçilere, paralelcilere hiç yol verir miyiz? Bu kendini bilmez savcı, kendisini Salim Başol zannediyor, Yassıada hakimi zannediyor. Eğer kaderde Adnan Menderes gibi bu millet için şehit olmak varsa, canımız başımız üzere.
SIRAT-I MÜSTAKİM YOLCUSUYUZ: O savcı güya bizi tehdit ediyor. Bahçeli diyor ki; 'O savcıları göreve geri getireceğiz.' Eskiden bir Paralel vardı. Şimdi MHP, CHP, HDP ve Paralel var. Üçgenler, şimdi de üçgenle Paralel'i birleştiriyorlar. Peki biz neyiz? Biz dümdüz istikamet üzerinde yürüyen sırat-ı müstakim yolcularıyız.
TÜRKİYE DURDURULAMAZ: Demokrat Parti'ye kurulan tuzak, bize kurulmak isteniyor. Meydanları bunlara bırakır mıyız? Nasıl Menderes döneminde, Demokrat Parti döneminde tek parti zulmü bittiyse, 28 Şubat zulmünü de biz bitirdik. Türkiye'nin yükselişi durdurulamaz.

SABIK SAVCI'DAN MEN DERE S TEHDİDİ
17 Aralık darbe girişiminin savcısı Celal Kara, Cumhuriyet gazetesine verdiği röportajda "Sonları Menderes gibi olacak" demişti. Görevden alınan sabık savcı Kara, "Menderes, anayasayı ihlalden mahkûm olmuştu. Bunların yaptığı onun yaptıklarını fersah fersah aştı. Bizimle ilgili kararı veren hâkimler de, bu karar için baskı yapan iktidarla birlikte anayasayı ilga suçundan yargılanacak" ifadesini kullanmıştı.

'ONLAR DÖNEMİN SAVCILARI OLDU'
KAYAYA ÇARPTILAR: 17-25 Aralık'ta Paralelci bir yapı milli iradeye ket vurmaya çalıştı. Dönemin başbakanı diye seçilmiş başbakana, yani Adnan Menderes'in makamında oturan başbakana iddianameler hazırladılar. Bu sefer kafalarını çok sert kayaya çarpmışlardı. İşte o dönemin başbakanı şu anda cumhurbaşkanı, ama onlar dönemin savcıları, dönemin.

'ZAVALLI KILIÇDAROĞLU DİLENİR GİBİ 4 YIL İSTİYOR'
ÜMİDİNİ KESMİŞ: Bir daha böyle üçlü koalisyonlara, çetelere, kaos senaryolarına prim verir misiniz? Böyle kaos çıkarmak isteyenlere herhangi şekilde emaneti verir misiniz? Zavallı Kılıçdaroğlu ümidini kesmiş, şimdi diyor ki dilenir gibi. Bakın biz halktan destek isteriz, ama dilenmeyiz. Kimseden hiçbir şey dilenmedik ama o ne diyor, 'bari bana 4 yıllık iktidar verin' diyor. Kendine güvenen lider sözü böyle mi ister?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yassıada hâkimi gibi'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN