Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu: HDP'ye yapılan saldırı bütün partilere yapılmıştır

Giriş Tarihi: 18.5.2015 12:51 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 14:20
Davutoğlu: HDP'ye yapılan saldırı bütün partilere yapılmıştır

Başbakan mitinginde vatandaşlara seslendi. Ahmet Davutoğlu HDP'ye yapılan saldırılarla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları;

SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUM

HDP binalarına saldırıları şiddetle kınıyorum. Sorumluların takipçisi olacağız. Saldırıyı gerçekleştirenlerin yakalanması için talimat verdim.'

Genel Başkanı olarak, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak söylüyorum; kim seçim kampanyasına şiddet bulaştırırsa, kim seçim kampanyasında herhangi bir şekilde şiddete yönelik bir çağrıda bulunursa, bunun karşısında en önce AK Parti duracak.

Bütün partilere çağrıda bulunuyorum. Gelin bu saldırılara ortak bir tepki verelim. Türkiye'de herhangi bir siyasi partiye yapılan saldırı, bütün siyasi partilere yapılmıştır.

ÇARK ETTİLER

Bu seçime giderken başka oyunun içine girdiler. Meydan okudum. Eğer seçimi kaybedersek bırakırız, siz bırakmaya hazır mısınız dedik. Çark ettiler. Kılıçdaroğlu 'Eski oyumu çıkaramazsam bırakırım' diyor. Eski oyun neydi ki? Bahçeli, 'Oyum düşmezse bırakmam' diyor. Yüzde 13, yüzde 14 ile millete iktidar ümidi verebilir misin? HDP Eş Başkanı, 'Barajı geçmezsem' diyor. Bizde başarı da başarısızlıkta benimdir, gereğini yaparım diyorum. Arkalarında da dördüncü paralel çete. Ak Parti'yi iktidar yapar mıyız? Siyaset meydanında 1 doğru 4 yanlışı götürür.

Zalimlere karşı kıble kayası gibi durduğumuza şahit misiniz?

Türk donanması dünyanın öte yakasında tatbikat yaptı. Savaş gemilerimiz Afrika Kıtası'nı dolaştı. İşte kudretli Türkiye bu.

Türkiye Cumhuriyet Devleti'ni küresel bir güç yapacağız.

Seçime giderken başka oyunlar içine girdiler. Dörtlü çetenin hesabı AK Parti'yi zayıflatmaya çalışmak.

KARAMAN'A MÜJDELER

Hızlı tren Konya'dan 'a gelecek, buradan Mersin'e inecek, Adana'dan Şanlıurfa'ya, Habur'a kadar gidecek.

Karaman, ulaşım hatlarımızın kavşak noktası olacak. Bir müjde daha, inşallah Karaman Havalimanının da etüt çalışmalarını tamamladık, hayata geçiriyoruz.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu: HDP'ye yapılan saldırı bütün partilere yapılmıştır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN