Kılıçdaroğlu’nun oğlu babasına vermeyecek

Genel Başkanı 'nun oğlu babasına veremeyecek. Kılıçdaroğlu’nun ’de doktora yapan oğlu , 7 Haziran Genel lerinde Güney Kore’de sandık kurulmadığı için oyunu kullanamayacak. Özel Bir televizyon programına katılan Kılıçdaroğlu da, Güney Kore’de okuyan oğlunun oy kullanamayacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 18.5.2015 10:12 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 10:25
Kılıçdaroğlu’nun oğlu babasına oy vermeyecek
OY KULLANMAYI SEVMİYORLAR

Türkiye'yi karış karış gezerek vatandaşlardan isteyen Kılıçdaroğlu, oğlundan oy alamayacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olduğu dönemde Kağıthane'de oy kullanan Kılıçdaroğlu, adres değişikliğini bildirmeyince 2010'da yapılan referandumda oy kullanamamıştı. 'de milletvekili adaylarını belirleyecek olan ön e İzmir'den girme kararı alan , referandumda yaşadığı olaya benzer bir durumla karşı karşıya kalmış kendi kendine yine oy verememişti.

BABASININ OĞLU

Babasının izinden yürüyen da 7 Haziran Genel Seçimleri'nde CHP'ye oy veremeyecek. Kemal Kılıçdaroğlu'nun üç çocuğunun en küçüğü olan Kerem Kılıçdaroğlu, Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünden mezun olduktan sonra, ODTÜ Uluslararası İlişkiler'de master yaptı. 'de siyaset bilimi alanında doktora yapıyor. Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) verdiği karara göre Yurtdışı temsilciliklerde sandık kurulması için gereken asgari seçmen sayısının ülke genelinde 500 olması gerekiyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu’nun oğlu babasına oy vermeyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN