Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'O manşetin neyi ima ettiğini biliyoruz'

Giriş Tarihi: 19.5.2015
'O manşetin neyi ima ettiğini biliyoruz'
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Doğan Grubu'nun Muris'nin idamı üzerinden yaptığı imalı haberi için "gerekirse bununla ilgili yargı sürecini başlatabiliriz" dedi. Gündemdeki konular ile ilgili basın toplantısı düzenleyen Kalın, şu mesajları verdi:
HDP'YE SALDIRIYA KINAMA: Yapılan saldırıları en şiddetli şekilde kınıyoruz. Türkiye'de herhangi bir siyasi partiye yapılan saldırı, bütün siyasi partilere yapılmıştır. Şurada seçimlere birkaç hafta kalmışken bu tür provokatif eylemlerin yapılması asla kabul edilmez.
İTHAMLAR KABUL EDİLEMEZ: (HDP'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sorumlu göstermesi) Vallahi yani söz ola beri gele. Şimdi defalarca seçim güvenliğiyle ilgili açıklama yapmış vatandaşların seçime katılması için her tür tedbiri almış, çağrıyı yapmış bir cumhurbaşkanına, hükümete kalkıp böyle bir suçlamada bulunursanız sizin samimiyetiniz sorgulanır hale gelir, başka art niyetler aranır. Bu arkadaşlarımız, bunun üzerinden siyaset yapmak yerine, bir kere öncelikle olayın aydınlatılması için verilerin gelmesini beklesinler.
ÖZEL GÖREVİNİN BAŞINDA: (Özel dönmeyecek iddiaları) Gene Türkiye senaryo yazımı konusunda çok zengin bir ülke. Herkesin gözü önünde açık, net bir şekilde yaşanan bir hadise. Ameliyat geçiren bir genelkurmay başkanımızın rapor almasından daha doğal ne olabilir. Göreve başladığı zaman bu iddiaları ortaya atan kişiler ne diyecekler?
GEREKİRSE YARGI SÜRECİNİ BAŞLATABİLİRİZ: (Doğan Grubu'nun haberi) O manşetin neyi ima ettiğini herhalde herkes gayet iyi anladı. Bu grupların geçmişte darbeler karşısında ne tür tavırlar takındığını biz de gayet iyi biliyoruz. Bu kimsenin dikkatinden kaçmış değil. (Yargıya verme) Şu anda bununla ilgili bir değerlendirme söz konusu değil ama gerekirse bununla ilgili yargı sürecini başlatabiliriz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'O manşetin neyi ima ettiğini biliyoruz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN