Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den li adaylara provokasyon timi

Yapı, seçim sonuçlarını manipüle etmek için şimdi de milletvekili adaylarına komplo kurmaya başladı.

Giriş Tarihi: 19.5.2015 10:15 Güncelleme Tarihi: 19.5.2015 11:01
Paralel'den AK Partili adaylara provokasyon timi
Genel Başkan Yardımcısı, Siirt Milletvekili adayı Prof. 'a seçim çalışması sırasında müdahale eden provokasyon timi, MİT'e ait TIR'lar üzerinden iftiraya kalkıştı.

Halkı da tahrik ediyorlar

Seçim çalışmaları için Siirt'te önceki gün bir kahvehaneye giren Aktay'ın ardından kahvehaneye giren sekiz on kişilik grup, bir anda kargaşa çıkardı. Aktay'ın etrafını saran ve cep telefonu kamerasıyla kayda başlayan grup, Aktay'ın verdiği yanıtları dinlemeden ardı ardına Kobani'ye ilişkin sorular yöneltti. Aktay yanıt verirken, onu dinlemeyen gruptakiler hep bir ağızdan farklı sorular sormaya başladı. Kaydın son bölümünde Adana ve Hatay'da durdurulan MİT'e ait TIR'ların IŞİD'e silah taşıdığı iddiası ortaya atıldı. Aktay'ın bunu da yanıtlamasına izin vermeyen grup bağırarak orada bulunanları da provoke etmeye çalıştı. Olayın ardından Taraf, Zaman ve Bugün gazetelerinde Yasin Aktay'ın ifade vermesi, tutuklu olanların da serbest bırakılması propagandasına başladı.

STAR'a konuşan Prof. Yasin Aktay ise, kahvehaneye girdikten sonra sürekli gitti yerlerde peşinde olan grubun oraya da geldiğini ve sordukları sorulara yanıt beklemeden kargaşa amacıyla başka soruları da yüksek sesle sorduklarını söyledi.
İfadelerimi açıkça çarpıttılar

Bilgi verirken konuyu bir anda MİT'e ait TIR'lar konusuna getirdiklerini ifade ederek, "O konuda kesin bir ifadede bulunmuşum gibi lanse ediliyor. Bağırışmaların arasında ben Türkiye'nin IŞİD'e değil onunla mücadele eden Özgür Suriye Ordusu'na yardım ettiğini söyledim. Onlar hemen TIR meselesini ortaya atıp konuyu böyle bağladılar. Amaç da oymuş... İfade diyorlarsa da ifadeye hazırım ama bu yapılan tam anlamıyla bir algı oyunudur" dedi.

Star

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel'den AK Partili adaylara provokasyon timi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN